Ryzen 5 5600X kule tipi soğutucu önerisi

Rexiable

Picopat
Daha fazla  
Kasanın modelinin de önemi var farkındasın değil mi? Her kasa her kule tipini desteklemiyor. Sonra yan kapak kapanmıyor demeyesin. Al sana sıvı soğutucu katili:

Sıvı soğutucudan hava soğutmaya geçiyorsanız şöyle modeller al bence performans farkı en az olması için -tabi kasana uyuyorsa:

İncelemesi ve testleri de burada yaptım.

Kasanın modelinin de önemi var farkındasın değil mi? Her kasa her kule tipini desteklemiyor. Sonra yan kapak kapanmıyor demeyesin. Al sana sıvı soğutucu katili:

Haklısınız. H510'i kullanıyorum 17.5cm gibi boş bir alan kalıyor. Ancak mATX olduğundan RAM'ler konusunda biraz çekinceliyim bu atmış olduğum modelde RAM'lere gelen fan 3.5cm yukarı kaydırmak zorunda kalacağım. Bu attığınızda da aynı şekilde ortalama 3 3.5cm yukarı kaydıracağım. Bu durumda bir sorun yaşar mıyım?

Eğer AiO için paranız varsa Noctua'nın NH-U12 Redux'ı (kasanıza sığarsa) bir AiO'dan iyi performans verip daha sessiz kalan bir Tower Cooler'dır. Türkiye'de bulması zor diye biliyorum ama Newegg'in kargo ücretleriyle katlanmak zorunda kalabilirsiniz.

Haklısınız. H510'i kullanıyorum 17.5cm gibi boş bir alan kalıyor. Ancak mATX olduğundan RAM'ler konusunda biraz çekinceliyim bu atmış olduğum modelde RAM'lere gelen fan 3.5cm yukarı kaydırmak zorunda kalacağım. Bu attığınızda da aynı şekilde ortalama 3 3.5cm yukarı kaydıracağım. Bu durumda bir sorun yaşar mıyım?
Benim böyle bir sıkıntım olmadığından tam yanıt veremeyeceim ama Ram'lerinin de yüksekliğine hesaba katmak gerek. Bazı ramler kurtarıyor bazıları kurtarmıyor.

Ama ikinci linkteki ürünün yapısına bakarsan Ramlere değmeyecek gibi.

1653993303538.png

Çünkü Ram tarafında 15mm fan kullanmışlar özellikle. Sol tarafında da mosfet soğutuculara değmemesi için alt kısmı kesik bırakmışlar. Sanki sorun yaşatmayacak gibi geliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı