Ryzen 5 5600X kule tipi soğutucu önerisi

Urieee

Zeptopat
Daha fazla  
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Ryzen 5 5600X için kule tipi soğutucu önerebilir misiniz acaba? Bütçem en fazla 800 TL.

Kasa: GameBooster GB-Z007B 650w 80+ BRONZE USB 3.0 Mesh ARGB E-ATX Gaming Kasa | ITOPYA

Bir de bu soğutucunun çok önerildiğini gördüm sizce iyi mi?: Performax PERFAN-120-H İşlemci Soğutucu Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Bütçeniz en fazla 800TL ise, SE-224-XT modeli biraz aşıyor.

Eğer bütçe bir kıdım arttırabilirseniz :

Arttıramazsınız, performansı yine de güzel bu modelin :

Bu ürünün hem fan hem radyatör performansını daha güvenilir buluyorum ben de bir zamanlar kullandığım için. GameBooster'ın o radyatör üstü RGB'li kapağı emin ol kasada çok sönük kalıyor. Etkili olmuyor.

Teşekkür ederim ikinize de. Tek aklıma takılan bu linkini attığınız siteyi daha önce hiç duymadım. Güvenilir midir?

Bizzat alışveriş yapan biri olarak evet güvenilirdir. ID-Cooling'in distribütörüdür ayrıca.

Teşekkür ederim. ID Cooling SE-214-XT modelini aldım. Bugün gelecek inşallah :)

Update: Soğutucu elime ulaştı. Önceden stress testine soktuğumda 92 dereceleri buluyordu, macununu falan değiştirip soğutucuyu taktım. Ortalama 60, maksimum 66 dereceyi buldu stress testinde. Önceden boşta 55-60 derecede çalışırken şu anda boşta 39-40 derecede çalışıyor. Bu soğutucuyu öneren arkadaşlara teşekkür ederim. :)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı