Ryzen 5 5600X MPK İşlemcinin sıfır olup olmadığı anlaşılabilir mi?

Anhedonia

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, İncehesap Gaming Gecesi'nden Ryzen 5 5600X MPK işlemci satın aldım. MPK ve Tray işlemciler kutusuz ve fansız oluyormuş ama sıfırmış, bunu sonradan öğrendim. Bu işlemcinin sıfır olup olmadığını anlamanın herhangi bir yolu var mı? Herkes sıfırdır, sorun olmaz falan diyor ama kafamda halen küçük bir soru işareti yok değil. Orada toplanılmış veya iade edilmiş sistemlerden çıkarılan, kullanılmış bir işlemci olabilir mi diye tereddüt ediyorum. Benim bildiğim yok böyle bir yazılım vs. ama belki sizin bildiğiniz vardır diye sormak istedim, yorumlar için teşekkürler şimdiden.

Merhaba, İncehesap Gaming Gecesi'nden Ryzen 5 5600X MPK işlemci satın aldım. MPK ve Tray işlemciler kutusuz ve fansız oluyormuş ama sıfırmış, bunu sonradan öğrendim. Bu işlemcinin sıfır olup olmadığını anlamanın herhangi bir yolu var mı? Herkes sıfırdır, sorun olmaz falan diyor ama kafamda halen küçük bir soru işareti yok değil. Orada toplanılmış veya iade edilmiş sistemlerden çıkarılan, kullanılmış bir işlemci olabilir mi diye tereddüt ediyorum. Benim bildiğim yok böyle bir yazılım vs. ama belki sizin bildiğiniz vardır diye sormak istedim, yorumlar için teşekkürler şimdiden.

Elinize ulaştığında anlayabilirsiniz. Termal macun sürülmüş bir işlemciyi tamamen temizlemek çok zordur. Kenarlarına baktığınızda kalıntı yoksa sıfırdır diyebilirim.

Yazılımla hic duymadım fiziksel olarak belki anlayabilirsiniz. Ayrıca o işlemciler çoklu paketli alınıp satıldığı için biraz daha ucuz olur. Yani 2.el olduğu için ucuz değil.

Merhaba, İncehesap Gaming Gecesi'nden Ryzen 5 5600X MPK işlemci satın aldım. MPK ve tray işlemciler kutusuz ve fansız oluyormuş ama sıfırmış, bunu sonradan öğrendim. Bu işlemcinin sıfır olup olmadığını anlamanın herhangi bir yolu var mı? Herkes sıfırdır, sorun olmaz falan diyor ama kafamda halen küçük bir soru işareti yok değil. Orada toplanılmış veya iade edilmiş sistemlerden çıkarılan, kullanılmış bir işlemci olabilir mi diye tereddüt ediyorum. Benim bildiğim yok böyle bir yazılım vs. ama belki sizin bildiğiniz vardır diye sormak istedim, yorumlar için teşekkürler şimdiden.

Tray işlemciler satıcılara bir tepsinin içinde gelir. Tray zaten ingilizcede tepsi demektir. 2. el değil yine sıfır işlemcilerdir fakat tek fark kutu ile değil resimde gördüğünüz şekilde bir tepsinin içinde birden fazla olarak gelir.

Dosya Ekleri

• tray cpu.jpg
    tray cpu.jpg
    39 KB · Görüntüleme: 243
Kullanılmış olsa da bir şey fark etmez.
İşlemci çalışıyorsa bir sıkıntı yoktur.
Sıfır fiyatı verdiğim işlemci neden kullanılmış olsun hocam, ikinci el almak istesem daha ucuza bulurdum zaten.
@Sir Benjamin @avis1 @hasuna

Tamamdır dostlar öyle diyorsanız öyledir, peki bu İncehesap'tan yana sıkıntı olur mu? İlk kez alışveriş yapıyorum, sanırım baya kullanılan bir siteymiş ama ekşi'de ve şikayetvar'da çok sıkıntı yaşayan var. Olası bir sorunda mağdur edilmem umarım.

Sıfır fiyatı verdiğim işlemci neden kullanılmış olsun hocam, ikinci el almak istesem daha ucuza bulurdum zaten.

Bazen çalıştırılmış işlemci almak daha iyidir. Bunu ikinci el gibi düşünme. Ryzen'ların silikonu dandik olanları ve iyi olanları vardır. Üretim hatası da cabası. Şahsen 5600X'i testlerini yaptırıp ikinci el almayı tercih ederim. Bu fiyattan dolayı değil işlemcinin sıcaklığı ve stabilitesi ne durumda diye kontrol etmek için. Sıfır kutudan "poh" da çıkabilir ve bu yukarıda yazdıklarım garanti, arıza kapsamında şeyler değildir. Sİlikonu kaliteli olan stok fanla 70 derecede çalışır, diğeri 95 derecede. Fark bu.

Tamamdır dostlar öyle diyorsanız öyledir, peki bu İncehesap'tan yana sıkıntı olur mu? İlk kez alışveriş yapıyorum, sanırım bayağı kullanılan bir siteymiş ama ekşi'de ve Şikayetvar'da çok sıkıntı yaşayan var. Olası bir sorunda mağdur edilmem umarım.

Her sitede ufak tefek mağduriyetler olabilir kimisinde nadiren kimisinde çokça. İncehesap nadiren sayılabilecek kategoride. Alışveriş yapabilirsiniz yani güvenilir sitedir.

Geri
Yukarı