Ryzen 5 5600X oyun oynarken 75 dereceye çıkıyor

Mehmetavc

Decapat
Daha fazla  
Herkese merhaba, Ryzen 5 5600X işlemcim var ve Artics 2 freze luquid 240mm sıvı soğutma var. Fakat oyun oynarken vs. 75 dereceyi bile görüyor sıcaklık. Daha sistemi toplayalı 2 hafta olmadı. Sebebi ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de aynı işlemci var. Otomatik OC açık olduğu için anlık yükselir iner o ısı voltaj artışından dolayı. hele ki bu sıcaklarda çok normal. Genel olarka herkesin UV ayarı şeklinde kullandığı sabit 4.2 Ghz ve 1.2v ayarında kullanıyorum ben. Otomatik OC'yi kapattım. Bu sayede oyunlarda 65 üstünü geçmiyor sıvı soğutucuyla. Tabi yaz geldiği için 70 de oluyor bazen ama o da fanları turbo moda almayı unutursam.

Havalar sıcak fakat sıvı soğutma olmasına rağmen yine de biraz yüksek. Tehlikeli bir derece değil, dikkat edin 80 üstüne çıkarsa bir problem vardır. Kasanın da etkisi olabilir.

Herkese merhaba, Ryzen 5 5600X işlemcim var ve Artics 2 freze luquid 240mm sıvı soğutma var. Fakat oyun oynarken vs. 75 dereceyi bile görüyor sıcaklık. Daha sistemi toplayalı 2 hafta olmadı. Sebebi ne olabilir?

Hocam i5 11400F 99 derece Valorant atıyorum sizin yine iyiymiş.

Bende de aynı işlemci var. Otomatik OC açık olduğu için anlık yükselir iner o ısı voltaj artışından dolayı. Hele ki bu sıcaklarda çok normal. Genel olarka herkesin UV ayarı şeklinde kullandığı sabit 4.2 GHz ve 1.2v ayarında kullanıyorum ben. Otomatik OC'yi kapattım. Bu sayede oyunlarda 65 üstünü geçmiyor sıvı soğutucuyla. Tabii yaz geldiği için 70 de oluyor bazen ama o da fanları Turbo moda almayı unutursam.

Bunu nasıl ayarlayabilirim?

Kullandığınız kasa nedir? Hava akışı iyi değilse değerlerin yüksek çıkması normal.

4000D airflow Corsair kasam.

Kasanın hava akışı güzel. Önümüzdeki seçeneklerde pompa devrini kontrol etmek ve montaj kısmında sorun var mı bunlara bakmak var. Birde bu etkenleri gözden geçirin.

Yeni konular

Geri
Yukarı