Ryzen 5 5600X + RTX 3060 sistem nasıl?

çilekIi süt

Hectopat
Linkteki sistem nasıldır? Masaüstü bilgisayarlardan pek anlamıyorum işlemci ve ekran kartı dışında, diğer parçaları nasıldır sıkıntılı parçası var mı?

Anakartı çok iyi değil zaten 2 tane RAM slotu var. Eğer sistemi alırsan 1 tane RAM geliyor. Kasa PSU güzel. SSD orta, işlemciyi biliyoruz zaten harika ekran kartıda 3 fanlı iyi yani. Alınır mı evet ama acelen yoksa bekle da sistem çıkarcak İncehesap 3'ünde indirim başlatıcak gibi gibi güzel şeyler olacak.

Anakartı çok iyi değil zaten 2 tane RAM slotu var. Eğer sistemi alırsan 1 tane RAM geliyor. Kasa PSU güzel. SSD orta, işlemciyi biliyoruz zaten harika ekran kartıda 3 fanlı iyi yani. Alınır mı evet ama acelen yoksa bekle da sistem çıkarcak İncehesap 3'ünde indirim başlatıcak gibi gibi güzel şeyler olacak.
Hocam sistemde 2x8 GB, toplamda 16 GB ram var.

Konuya gelecek olursak:
- Bütçeniz nedir? Bütçenize gore belki 3060 Ti bir sistem önerilebilir.

- Paylaştığıniz sistemde güzel bir kasa ve PSU seçilmiş. İşlemci de ayni sekilde oldukca yeterli.

- NVMe ssd kapasitesi düşük ve alternatif secenek yok. HDD ise bütçe yetmiyorsa seçilebilir (ama bence secilmemeli). Kapasiteyi artirmak icin Sata SSD'ye yönelmenizde yarar var. Hem bütçe dostu hem de oyun performansı anlamında m2 ssd'lerden hic bir farki yok. Sata SSD tavsiyesi isterseniz ayrica değerlendirmek lazim bütçenize gore.

Hocam sistemde 2x8 GB, toplamda 16 GB RAM var.

Konuya gelecek olursak:
- Bütçeniz nedir? Bütçenize gore belki 3060 Ti bir sistem önerilebilir.

- Paylaştığıniz sistemde güzel bir kasa ve PSU seçilmiş. İşlemci de ayni sekilde oldukca yeterli.

- NVMe SSD kapasitesi düşük ve alternatif secenek yok. HDD ise bütçe yetmiyorsa seçilebilir (ama bence secilmemeli). Kapasiteyi artirmak için SATA SSD'ye yönelmenizde yarar var. Hem bütçe dostu hem de oyun performansı anlamında M.2 SSD'lerden hiçbir farki yok. SATA SSD tavsiyesi isterseniz ayrica değerlendirmek lazim bütçenize gore.

Bütçem monitörle birlike 13-14K

Bütçem monitörle birlike 13-14K

Sistemde tek eksik depolama olabilir. 500 GB hafıza yetmeyebilir onun harici sistem iyi.

İşlemcileri 3060 için zayıf değil mi?

Forumda mağdur çok olduğundan Sinerji bilgisayar'ı önermiyoruz diye biliyorum.

Forumda mağdur çok olduğundan Sinerji bilgisayar'ı önermiyoruz diye biliyorum.
Kaynak verir misiniz? Yakin zaman da ben de sinerji üzerinden alisveris yaptım henuz urun teslim edilmedi fakat ben böyle bir seye denk gelmedim.

İşlemcileri 3060 için zayıf değil mi?
Asagiya youtube karşılaştırma videosu bırakıyorum. Her iki islemci de RTX 3060 icin ayni FPS'yi veriyor 1080p'de. Bu ekran kartında bütçe yetmiyorsa R5 3600 da gayet yeterli bir secim gibi duruyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ekleme: Sinerji bilgisayarda SSD kapasitesini 1 TB ve Ram'leri 3600 mhz seçtiğiniz zaman itopya ile ayni fiyata geliyor sistem. Böylelikle 5600x yerine 3600 alarak daha yüksek depolama ve daha yuksek mhz'de calisan ram'lere sahip olabilirsiniz. Videoya göz atin. 3600 ile 3200 arasinda kaydadeger fps farkı görünüyor testlerde.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı