Ryzen 5 5600X + RTX3060 sistem 240 FPS akıcı değil

İşletim sistemi
Windows 10

fatihçetinkaya

Femtopat
Daha fazla  
240 Hz monitörüm var 240 FPS alsam bile izlediğim yayınlardaki akıcılığı alamıyorum, V-Sync tamamen kapattım denedim ama değişmedi bana örnek ayar verebilecek var mı akıcılık için veya herhangi bir önerisi olan V-Sync veya başka konuda.

Ryzen 5 5600X.
RTX3060.
3600 MHz 16 GB RAM.
Sıvı soğutma 360.
1TB M.2 SSD.
240 Hz monitör.

Son düzenleyen: Moderatör:
Akıcıklıktan kastınız tam olarak nedir? Çoğu yayın ve video 30 FPS veya 60 FPS oluyor. 240 Hz bir ekranda bu akıcılığı daha az görmeniz normal. Oyunlarda 240 FPS alıp akıcılık düşük geliyorsa NVIDIA denetim panelinden Hz ayarını yapmamış olabilir misiniz acaba?

Sistemi yeni mi aldınız? Sağ tık yapıp görüntü ayarlarından gelişmiş görüntü ayarlarına gelin ve orada HZ seçebiliyorsunuz. O da olmazsa NVİDİA denetim panelinden HZ ayarlayabilirsiniz.

Bu konuda pek bilgim yok ama dayım 144 Hz monitör aldığında görüntü ayarlarından 144 Hz'i ayarlamayıp 3 ay boyunca 60 Hz'de oynayıp 144 Hz bir başkaymış diyordu. Acaba sizde değiştirmemiş olabilir misiniz?

Merhaba, sisteminiz gayet iyi ne olabilir diye düşünüyorum ama aklıma ilk gelen, aldığınız fazla fps değerini monitörünüz ile sınırlandırmayı denediniz mi? Kullandığım Radeon ayarları üzerinden eSports özelliğinde FPS ayarlarımı monitörümle 165hz ile kullanıyorum. Bunu bağımsız bıraktığım zaman oyunlarda 60FPS görüyormuşum gibi mide bulandırıcı şekilde oynuyorum.

Monitör 60Hz kalmış olabilir büyük ihtimalle onu kontrol edebilir misiniz acaba?
onu çoktan ayarlardım hocam sadece bf serilerinde alabiliyorum akıcı görüntüyü yağ gibi akıyor ekran diğerlerinde bu kadar iyi değil
Merhaba, sisteminiz gayet iyi ne olabilir diye düşünüyorum ama aklıma ilk gelen, aldığınız fazla fps değerini monitörünüz ile sınırlandırmayı denediniz mi? Kullandığım Radeon ayarları üzerinden eSports özelliğinde FPS ayarlarımı monitörümle 165hz ile kullanıyorum. Bunu bağımsız bıraktığım zaman oyunlarda 60FPS görüyormuşum gibi mide bulandırıcı şekilde oynuyorum.
240a dayadım bende hzi ama aynı yine
Sistemi yeni mi aldınız? Sağ tık yapıp görüntü ayarlarından gelişmiş görüntü ayarlarına gelin ve orada HZ seçebiliyorsunuz. O da olmazsa NVİDİA denetim panelinden HZ ayarlayabilirsiniz.
onu ayarlamıştım hocam

Akıcıklıktan kastınız tam olarak nedir? Çoğu yayın ve video 30 FPS veya 60 FPS oluyor. 240 Hz bir ekranda bu akıcılığı daha az görmeniz normal. Oyunlarda 240 FPS alıp akıcılık düşük geliyorsa NVIDIA denetim panelinden Hz ayarını yapmamış olabilir misiniz acaba?
denetim masasındaki hangi ayar hocam

Yeni konular

Geri
Yukarı