Ryzen 5 5600X sıcaklık değerleri normal mi?

Ben 4.72 Ghz de max 75 dereceyi gördüm kule fan kullanıyorum. Oyunlarda max 71 gördüm. Eğer sıcaklık konusunda hala sıkıntı yaşarsanız biosdan voltajı biraz düşürün, aynı performansı alırsınız ve çok daha serin çalışır.
Eğer işlemcimiz aynı ise sıvı soğutma kule tipinden kötü mü ki yani bir sorun teşkil ediyor mu onu da bilmiyorum. Sadece sıvı soğutmalı sistemde çok gibi geldi. Kasam mid tower, önü mesh değil belki ondandır.

Eğer işlemcimiz aynı ise sıvı soğutma kule tipinden kötü mü ki yani bir sorun teşkil ediyor mu onu da bilmiyorum. Sadece sıvı soğutmalı sistemde çok gibi geldi. Kasam mid tower, önü mesh değil belki ondandır.
Yan kapağı açıp bir de öyle bakın, belki havasız olduğu için sıcak çalışıyordur. 240mm sıvı soğutma kule fana göre biraz daha iyidir.

Çoklu işlemcide 63lerdeydi. Tekli çekirdekte ise 56-57.

Normal hocam o zaman değerler, hatta bu değerler gayet serin

Eğer işlemcimiz aynı ise sıvı soğutma kule tipinden kötü mü ki yani bir sorun teşkil ediyor mu onu da bilmiyorum. Sadece sıvı soğutmalı sistemde çok gibi geldi. Kasam mid Tower, önü mesh değil belki ondandır.

Her sıvı soğutma iyi değildir, 240'lık sıvı soğutmanız var vereceği performans bellidir, kule tipi ile kafa kafaya gider 240'lık radyatör

Valorant'ta dediğim gibi yine test ettim ortalama 66 derece Max 72'yi görüyor bu normal mi peki? İşlemci tüketimi %50'lerde ama onunla alakalı olmadığını belirtti bir arkadaş yukarıda.

Değerler normal hocam, yukarıda arkadaşın belirttiği gibi oyunlar tek çekirdek performansı ile oynanır, o yüzden işlemci tam kullanımda gözükmez

Sıcaklıkların kötü çünkü sıvı soğutucun kötü :(

O seride gasketler çabuk arıza yapabiliyor o yüzden termal performans düşebiliyor.

Ben Arctic 240MM sıvı soğutma ile 140 watt güç çekerken 75 derece alıyordum. (5600X)

Buraya çektiğim videoyuda bırakayım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Görebilir, fakat önceden de dedğim gibi 240'lık sıvı soğutucu size çok fazla avantaj sunmaz buna kendim şahit oldum bizzat 360'lık soğutucuya geçince.

240 ile 360 arasında çok fark oluyor mu ya yukarıdaki arkadaş da kötü olduğunu söylemiş kötü dediği sıvı soğutma 3 bin TL fiyatlarda geziyor üzüldüm açıkçası eğer cidden doğruysa. Çok araştırmadan almıştım zaten bu sıvı soğutmayı hazır sistemde yoktu harici alıp sisteme dahil ettim. Araştırma fırsatım da olmadı soğutucuyu maalesef. Bilseydim Corsair'den falan bakardım.

Sıcaklıkların kötü çünkü sıvı soğutucun kötü :(

O seride gasketler çabuk arıza yapabiliyor o yüzden termal performans düşebiliyor.

Ben Arctic 240mm sıvı soğutma ile 140 watt güç çekerken 75 derece alıyordum. (5600X)

Buraya çektiğim videoyuda bırakayım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam sen ciddi misin ya 50 dereceler ne böyle seninki de 240mm kasan mesh mi hava akışı çok iyi diyeceğim de o kadar fark ediyor mu benimle 20 derece fark var neredeyse... Kasa farkı bu kadar fark eder mi ki kasanı atabilir misin mümkünse?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı