Ryzen 5 5600X sistem için UPS önerisi

Cemtastan23

Hectopat
Makaleler
1
Bizim burada elektrik çok kesiliyor ve bu yüzden de bilgisayara zarar geldi, şu anda yaptırmak için aldığım yere geri göndereceğim. Bir daha yaşanmaması için UPS alacağım, ama bu konuda hiçbir fikrim yok. Hangi UPS modelini almalıyım?

• Ekran kartı: INNO3D RTX3060 ıchıll X3.
  • İşlemci: AMD Ryzen 5 5600X.
  • Anakart: ASUS TUF Gaming B550M-PLUS.
  • RAM: Crucial Ballistix 16 GB 3200MHz CL16.
  • SSD: Samsung 970 EVO Plus 1 TB 3500/3300 Mbps NVMe m.2.
  • Kasa ve PSU: GameGaraj 650W.

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU Kare dalga çıkış destekliyor mu onu öğrenmeniz gerekli önce. Eğer desteklemiyorsa Line-Interactive tipi UPS'ler işe yaramaz, kesintide sistemi açık tutmaz. GameGaraj nasıl bir marka seçmiş PSU konusunda bilemiyorum bu sebeple firmadan bilgi alın mutlaka.

PSU Kare dalga çıkış destekliyor mu onu öğrenmeniz gerekli önce. Eğer desteklemiyorsa Line-Interactive tipi UPS'ler işe yaramaz, kesintide sistemi açık tutmaz. GameGaraj nasıl bir marka seçmiş PSU konusunda bilemiyorum bu sebeple firmadan bilgi alın mutlaka.
AİGO PSU'lar o kadar da kaliteli değil.

Nasıl bir zarar geldi hocam?
Bizim burada da elektrik kesiliyor. O yüzden benim de başıma gelebilir diye önlem alacağım.
Ramler bozuldu, debug ledlerden turuncu olanı yani DRAM ışığı durmadan açık.
Canlı desteğe sorayım hocam.
Desteklemiyormuş.
Hocam ?

Son düzenleme:
Ramler bozuldu, debug ledlerden turuncu olanı yani DRAM ışığı durmadan açık.

Canlı desteğe sorayım hocam.

Desteklemiyormuş.

Hocam ?
On-Line UPS almanız gerekmekte.
@Cemtastan23 Alacağınız UPS'i çok iyi inceleyip, donanımlarınızın da uyup uymadığını kontrol edin. Az önce elektrik kesintisi yaşadım, kesinti sonrası sistemi tekrar çalıştırdım ve modemi patlattı.
UPS'den kaynaklı değil muhtemelen, 10 senelik bir modemi alıp kare dalga çıkış destekleyip desteklemediğini bilmeden UPS'ye takmıştım muhtemelen sorun ondan kaynaklı. Galiba taktığım priz de mefta oldu bilmiyorum yarın firmayla görüşeceğim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı