Ryzen 5 5600X sistem kendine reset atıyor

Uğur Eraslan

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
RAM
HyperX Fury 3600mhx 8x2
İşlemci
AMD Ryzen 5 5600x
Herkese iyi akşamlar, 2 gün önce oyundayken PC restart attı ve bugün oyuna girme şansım oldu LoL oynayayım dedim oyuna başladığım anda PC restart attı haydi bir şey yoktur dedim tekrar bağlandım oynadım sorunsuz seslere dikkat etmedim oyunum bitince Rainbow gireyim dedim oyun açıldığı anda 3 sn sonra restart attı malum tekrar giremedim, oyun bozuk dedim tekrardan farklı bir oyuna girip denemek istedim RDR2 denedim story e tıkladığım anda restart attı. Güncellemeleri yaptım, BIOS Update yaptım kabloları kontrol ettim baktım yok olmuyor hala restart atıyor. Birkaç video gezerken OCCT diye bir uygulama gördüm işlemci testi yaptım 2-3 dk sonra kapattım, RAM testi yaptım 2-3 dk kapattım sorunsuz bunları yaptım, ekran kartı testi yaptım 5. saniyede kapandı kartta mı sorun var dedim, pcu testi yaptım demeye kalmadan start dediğim anda PC restart attı. Pcu da mı problem kartta mı bilemedim. Pcu 4 sene önce hazır sistem ile almıştım. Sistem özellikleri;

MSI B550 Bazooka.
Ryzen 5 5600X.
ASUS RX 6600.
HyperX Fury 2x8 3600MHz RAM.
SilverStone PF240 sıvı soğutma.
2 adet SSD 1 adet M.2 SSD var.
Rajintek 3 fanlı bir kasam var.
4 yıllık PSU Power Boost 80+ bronz Bronze.

Ve masaüstünde hiçbir sorun yok video izleyebiliyorum, maç izleyebiliyorum, oyunları açamıyorum. Aklımda başka parça bozuk olabilir mi diyorum SSD bozuk olsa Windows yüklü, RAM bozuk olsa mavi ekran yok sadece PC restart atıyor, anakartı saymıyorum bile aklınızda bir şey varsa yardımcı olursanız sevinirim PSU ise alıp almama konusunda ikilemde kaldım. PSU önerilerine de açığım. 800-900 TL üstü bütçemi zorlar gibi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Not olarak 2.sistemde rx 5500 xt var onunla bu kartı değiştirdim ve restart atmadı fakat diğer sistemede bu kartı taktım ondada restart atmadı. İyice kafam bulandı.

Geri
Yukarı