Ryzen 5 5600X sistem nasıl?

Hocam o ekran kartına o para verilir mi tartışılır? Ayrıca çok fazla gereksiz harcama var. Neden X570 almaya gerek duydunuz? 5600X i gereğinden fazla pahalıya almışsınız. Ekran kartı 2060 gözüküyor ama 1660S. Sıvı soğutma gereksiz yüksek orta seviye hava soğutma fazlasıyla soğutur onu.
Toplam o bütçeye 3060 Ti + 5600Xli temiz bir sistem toplayabilirsiniz. Toplam bütçeniz nedir?

Sistem topladım, bu sistem hakkında merak ettiklerim var. Eksik parça, uyumsuz parça var mı? Sistem hakkındaki yorumlarınızı merak ediyorum. Sistemi sipariş verdim.

Topladığım parçalar:
İşlemci: AMD Ryzen 5 5600X
Anakart: MSI Mag X570 Tomahawk
Ekran kartı: RTX 2060 Gigabayt Windforce
Güç kaynağı: THERMALTAKE Toughpower GF1 850W
RAM: HyperX Kingston Fury Rgb 32gb
Soğutucu: SILVERSTON Pf360 Argb Sst-pf360-argb
M.2: Samsung 970 Evo Plus NVMe 1TB
Dış kasa: Asus TUF Gaming GT501 RGB

Yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim.
O kadar parayı bu sisteme verene kadar hazır sistem alman çok daha iyi olacaktır.

Tek yapmanız gereken hepsini iade edip, bütçe belirtin. Ben size bu sistemden çok daha iyisini o bütçeye veya bu sistemi çok daha uygun fiyatlara toplarım. Neden sistem toplamadan sonra değil de önce konu açmanız gerektiğinin canlı örneği.
O kadar parayı bu sisteme verene kadar hazır sistem alman çok daha iyi olacaktır.
Stok yok.

Siparişini verdikten sonra ne diyeceğimizin ne önemi var? Bildiğinizi okumuşsunuz. Güle güle kullanın. O bütçeye 3060'lı hazır sistemler vardı geçmiş olsun. Sistem analizine girip üzmek istemem.

Aşırı boş masraflı bir sistem olmuş o fiyata 3060 Ti'lı sistem bile vardı geçen 13.500 civarına satılıyordu. Zaten almışsınız niye soruyorsunuz? Bir damacana soğuk su iyi gelir.

Bu piyasaya rağmen böyle bir pc almanız saçmalık olmuş ve resmen kendinizi dolandırmışsınız. 3070 ve 6700 XT li sistemler var iken o fiyata gidip 1660S li bir sistem almışsınız . 21.000 lira bu para günümüzde kazanması kolay değil ancak belli ki siz kafaya takmamışsınız ve bildiğinizi okuyup araştırma yapmadan bu parçaları almışsınız. Paraya yazık .

Son düzenleme:
Aşırı boş masraflı bir sistem olmuş o fiyata 3060 Ti'lı sistem bile vardı geçen 13.500 civarına satılıyordu. Zaten almışsınız niye soruyorsunuz? Bir damacana soğuk su iyi gelir.

Bu piyasaya rağmen böyle bir pc almanız saçmalık olmuş ve resmen kendinizi dolandırmışsınız. 3070 ve 6700 XT li sistemler var iken o fiyata gidip 1660S li bir sistem almışsınız . 21.000 lira bu para günümüzde kazanması kolay değil ancak belli ki siz kafaya takmamışsınız ve bildiğinizi okuyup araştırma yapmadan bu parçaları almışsınız. Paraya yazık .
Çok gereksiz harcamalar var. Ayrıca aldığınız bileşenler aşırı pahalı.
Bütçe belirtin.

Kasaya o kadar para vermenin anlamı var mı?

RTX 2060 7K'ya alınmaz bence.

Ekran kartı 7K, kasa 1800TL, o PSU 1500TL etmez, RAMlere 2K vermenin hiçbir anlamı yok, o kadar büyük bir sıvı soğutmaya ihtiyacınız yok.

2060'da değil linke tıklayınca 1660S oluyor ve kutusuz.

Bu sisteme bir RTX 3060 gidermiş.
Ama almışsınız artık.
Anakartıda B550 alabilirdiniz aslında.
Anakartınız canavar yalnız.

Render, edit vb işler yapmıyorsan 32 GB RAM'e gerek yok. Bir de kasa çok pahalı. PSU için 850W gerek yok 650 yeter.

Bir de bu varmış, geçmiş olsun. İade edin hepsini.

Harbi çok değişik.

Gereksiz pahalı bu fiyata daha iyi bir kasa toplayabilirsin.

Hocam o ekran kartına o para verilir mi tartışılır? Ayrıca çok fazla gereksiz harcama var. Neden X570 almaya gerek duydunuz? 5600X i gereğinden fazla pahalıya almışsınız. Ekran kartı 2060 gözüküyor ama 1660S. Sıvı soğutma gereksiz yüksek orta seviye hava soğutma fazlasıyla soğutur onu.
Toplam o bütçeye 3060 Ti + 5600Xli temiz bir sistem toplayabilirsiniz. Toplam bütçeniz nedir?

Tek yapmanız gereken hepsini iade edip, bütçe belirtin. Ben size bu sistemden çok daha iyisini o bütçeye veya bu sistemi çok daha uygun fiyatlara toplarım. Neden sistem toplamadan sonra değil de önce konu açmanız gerektiğinin canlı örneği.

Stok yok.

Konu açtım ve seçme yaptım beğendikleri mi? Önerdiğiniz şeyler varsa düzeltelim. Ekran kartınıda eskiden 2. el olarak almıştım. 13.935 ₺ ekran kartı harici 1 ₺ fazla param yoktur. Siz ne önerirsiniz bu bütçe ile.

Konu açtım ve seçme yaptım beğendikleri mi? Önerdiğiniz şeyler varsa düzeltelim. Ekran kartınıda eskiden 2. el olarak almıştım. 13.935 ₺ ekran kartı harici 1 ₺ fazla param yoktur. Siz ne önerirsiniz bu bütçe ile.
Hiçbir şey anlamadım hocam. Ne istiyorsunuz tam olarak? Sistemi aldınız mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı