Ryzen 5 5600X sistem nasıl?

Sistem topladım, bu sistem hakkında merak ettiklerim var. Eksik parça, uyumsuz parça var mı? Sistem hakkındaki yorumlarınızı merak ediyorum. Sistemi sipariş verdim.

Topladığım parçalar:
İşlemci: AMD Ryzen 5 5600X
Anakart: MSI Mag X570 Tomahawk
Ekran kartı: RTX 2060 Gigabayt Windforce
Güç kaynağı: THERMALTAKE Toughpower GF1 850W
RAM: HyperX Kingston Fury Rgb 32gb
Soğutucu: SILVERSTON Pf360 Argb Sst-pf360-argb
M.2: Samsung 970 Evo Plus NVMe 1TB
Dış kasa: Asus TUF Gaming GT501 RGB

Yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim.

Hocam 5600X RTX 2060'a çok değil mi?(darboğaz) Benmi yanlış biliyorum.

Konu açtım ve seçme yaptım beğendikleri mi? Önerdiğiniz şeyler varsa düzeltelim. Ekran kartınıda eskiden 2. el olarak almıştım. 13.935 ₺ ekran kartı harici 1 ₺ fazla param yoktur. Siz ne önerirsiniz bu bütçe ile.
Bir düzgün anlatın hiç bir şey anlayamıyoruz. Elinizdeki ekran kartını satın ve bunu alın.

Bu da olabilir.

Bir düzgün anlatın hiç bir şey anlayamıyoruz. Elinizdeki ekran kartını satın ve bunu alın.

Bu da olabilir.

Render bilgisayar için intel almam hocam. Sipariş verdim parçaları. 13.935 ₺ ye kasa mal oldu. Ekran kartıda eskiden vardı. Benim 13.935 ₺ Bütçem vardı.

Render bilgisayar için intel almam hocam. Sipariş verdim parçaları. 13.935 ₺ ye kasa mal oldu. Ekran kartıda eskiden vardı. Benim 13.935 ₺ Bütçem vardı.
O zaman buraya gelip bize "tavsiye verin" demeyin. Size bir tavsiyem gidin bir kaç kitap alıp onları okuyun . Ayrıca 14.000 TL paraya RTX 3060'lı sistemler varken gidip almışsınız zaten niye soruyorsunuz ?

Sistem topladım, bu sistem hakkında merak ettiklerim var. Eksik parça, uyumsuz parça var mı? Sistem hakkındaki yorumlarınızı merak ediyorum. Sistemi sipariş verdim.

Topladığım parçalar:

Server kuracaksınız galiba. Eğer server kurmak için alıyorsanız sistemi iyi sistem. Yanlış görmediysem kasa büyük kasa. Depolama için galiba. HDD SSD vs.

Hazır sistem daha mantıklı, daha iyi sistem daha ucuz olur. X570'e, 360mm sıvı soğutma, 32GB RAM, 850W PSU ve kasanın o kadar pahalı olmasına gerek yok.

O zaman buraya gelip bize "tavsiye verin" demeyin. Size bir tavsiyem gidin birkaç kitap alıp onları okuyun. Ayrıca 14.000 TL paraya RTX 3060'lı sistemler varken gidip almışsınız zaten niye soruyorsunuz?

Server kuracaksınız galiba. Eğer server kurmak için alıyorsanız sistemi iyi sistem. Yanlış görmediysem kasa büyük kasa. Depolama için galiba. HDD SSD vs.

Hazır sistem daha mantıklı, daha iyi sistem daha ucuz olur. X570'e, 360mm sıvı soğutma, 32 GB RAM, 850W PSU ve kasanın o kadar pahalı olmasına gerek yok.

Şuna anlam veremiyorum toplama konusunda birçok konu açtım ama aldıktan sonra çok fazla yorum geldi. Pahalı olması çok önemli değil. Önemli olan hızlı olması benim için, hazır sistemleri çok beğenmiyorum ama parça değişimine gidebilirim. Kardeşim şu parçayı şunun ile değiştir dediğiniz bir parça var mı?

Son düzenleme:

Topladığım parçalar:

Kasa 1700? Metal parçasına 1700tl vermek saçmalık. Aerocool one duo öneririm en son fiyatı 600falandı.

Kardeşim şu parçayı şunun ile değiştir dediğiniz bir parça var mı?
Kasayı bu kasayla değişebilirsin:
Kasa 1700? Metal parçasına 1700tl vermek saçmalık. Aerocool one duo öneririm en son fiyatı 600falandı.
Saçmalık değil. Ve o dediğin metal parçası olmasa herhalde anakart kendi kendini koruyucak. Saçmalık değil dememin sebebi server işleri için mantıklı olması.

Yeni konular

Geri
Yukarı