Ryzen 5 5600X sistem nasıl?

Şuna anlam veremiyorum toplama konusunda birçok konu açtım ama aldıktan sonra çok fazla yorum geldi. Pahalı olması çok önemli değil. Önemli olan hızlı olması benim için, hazır sistemleri çok beğenmiyorum ama parça değişimine gidebilirim. Kardeşim su parçayı sunun ile değiştir dediğiniz bir parça var mı?
Beğenmediğiniz hazır sistem sizin topladığınız sistemi 2 ye katlar bu arada . Sistemin kendisi felaket neredeyse ve orantısız . Para önemli değilse gidin 3090'lı sistem alın hızlı olması önemliyse 50.000 TL ye attığımızı da beğendiremiyoruz . Ayrıca bu forumda yazım kuralları var dikkat edin.

Şuna anlam veremiyorum toplama konusunda birçok konu açtım ama aldıktan sonra çok fazla yorum geldi. Pahalı olması çok önemli değil. Önemli olan hızlı olması benim için, hazır sistemleri çok beğenmiyorum ama parça değişimine gidebilirim. Kardeşim su parçayı sunun ile değiştir dediğiniz bir parça var mı?
İşlemci ve anakart şu olabilir. Kasadan çok anlamıyorum.

Kasayı bu sekilde pahalı yapma sebebim parça değişimi yapabilmek, en az masraf ile.
Beğenmediğiniz hazır sistem sizin topladığınız sistemi 2 ye katlar bu arada . Sistemin kendisi felaket neredeyse ve orantısız . Para önemli değilse gidin 3090'lı sistem alın hızlı olması önemliyse 50.000 TL ye attığımızı da beğendiremiyoruz . Ayrıca bu forumda yazım kuralları var dikkat edin.

Açtığım ilk konuya baktınız mı bilmiyorum ama o sırada önerilen parçalara baktım ve tercih yaptım. Hazır sistem almyı düşündüm ama kaç konu açtıysam hazır sistem önermediler. Şimdi nerede hata yaptığımı düsünüyorum.

Bunu ilerleyen zamanda yaparım. Öneriniz için teşekkür ederim.
Onlar yerine bir X299 ud4 Pro yanına da, 109**X serisi işlemci almak, daha mantıklı gibi duruyor.
Kasa olarak buda olabilir:
Site çok güvenilir. Fiyat kargo ve ve vergi dahil.

5900X veya 5950X alırsan 32GB RAM, X570 Tomahawk ve 360mm soğutucunun anlamı olur. 5600X'in yanında bunları görünce çok gereksiz oluyor.

Bu sisteme Ryzen 7 nasıl olur?
Render, edit vb işler yapmıyorsan 32 GB RAM'e gerek yok. Bir de kasa çok pahalı. PSU için 850W gerek yok 650 yeter.

Render almak icin topladım. Gerekirse yükseltebilmek için iyi şeyler tercih ettim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı