Ryzen 5 5600X sistem nasıl?

Bütçe
15-20 bin
Hocam saçmalığı galiba tek tek aldığımdan dolayı pahalı oluşundan. Önerdiğiniz hazır sistemleri inceledim Palit kart koymuşlar. Daha önce hiç kullanmadım kalitesi nasıldır bilmem ASUS MSI gibi uzun yıllar kullanılabilir mi? Ayrıca kullanılan anakart, RAM'ler ve SSD pek kaliteli ve fiyatlarına göre güzel performans verecek ürünlere benzemiyor bu yüzenden hazır sistemler kafama yatmıyor. Bana göre o sistemlerin 3060 olmasından başka pek bir özelliği yok gibi. Ama verdiğiniz vereceğiniz önerilere mutlaka dikkat edeceğim kafama yatan güzel bir hazır sistem olursa neden almayım. Ben şu an kullandığım bilgisayarı 12 yıl önce kendim toplamıştım sadece sonradan MSI GTX 750 Ti almıştım kaliteli parçalar kullandığım için hiçbir zaman arıza ile karşılaşmadım. Sistem şu an da bile CS GO da 100FPS civarı görüyor. Benim amacım yine aynı şekilde bana 10 yıl gidecek sitem kurabilmek.
İyidir. Palit kraldır.

İyidir. Palit kraldır.

Söylemek istediğimi anlamışsınızdır umarım. Size göre çok saçma olabilir. Sistemimde sırf 3060 bir kart olacak diye diğer parçaları gelişi güzel seçmek istemiyorum. Benim sistemimde bütün parçalar kaliteli stabil ve uyumlu çalışsın uzun ömürlü olsun gerektiği zaman ekran kartını haricen alırım.

Zaten ben konuyu açarken en büyük merakımın seçtiğim işlemci anakart ve RAM'ler in uyumlu olup olmadığını sormaktı. Gerisi benim için biraz da teferruat.

Dalga geçmiyorum, oyun oynamayacağını söyledi.

PSU'dan vs eline geçen para ile ekran kartına biraz daha yatırabilirsin bu arada.
Hocam bence 3060 daha iyi olur. Gelecekte oyuna falan başlar belki.
Söylemek istediğimi anlamışsınızdır umarım. Size göre çok saçma olabilir. Sistemimde sırf 3060 bir kart olacak diye diğer parçaları gelişi güzel seçmek istemiyorum. Benim sistemimde bütün parçalar kaliteli stabil ve uyumlu çalışsın uzun ömürlü olsun gerektiği zaman ekran kartını haricen alırım.

Zaten ben konuyu açarken en büyük merakımın seçtiğim işlemci anakart ve RAM'ler in uyumlu olup olmadığını sormaktı. Gerisi benim için biraz da teferruat.
Diğer parçalar da iyi hocam.

Hocam bence 3060 daha iyi olur. Gelecekte oyuna falan başlar belki.

O kadarına son kullanıcı karar verecek, oyunla alakası yoksa bütçesinde benim topladığıma bakabilir. Veya derse ki ben oyun oynarım o zaman ekran kartı paralarını göz önüne alınca da hazır sistem.

Geri
Yukarı