Ryzen 5 5600X soğutucu tavsiyesi

Gene boş bir yorum gelmiş nasıl olduysa kaçırmış görmemişim. Neyse sen görsel test sonuçlarını kopyala ve yapıştır yapmayı seviyorsun, bozmayalım senin anlayacağın yoldan cevap görseli aşağıda sunulmuştur.

Eki Görüntüle 1024926
Herhangi bir öneri yaptım mı? Yapmadım. :) SE-224-XT önerseydim bu resmi atabilirdin. Gerçi 669 liraya satılan boş soğutucuyla 279 TL'lik soğutucu arasındaki fark yine komik ama neyse. Sen kendi çapında eğlenmeye devam et. Kötü önerileri vermeye devam et. Kendi attığın görselle kendi ayağına sıkmışsın haberin yok.

1621097215098.png

1621097229148.png

1621097252141.png

Herhangi bir öneri yaptım mı? Yapmadım. :) SE-224-XT önerseydim bu resmi atabilirdin. Gerçi 650 liraya satılan boş soğutucuyla 279 TL'lik soğutucu arasındaki fark yine komik ama neyse. Sen kendi çapında eğlenmeye devam et.
Eki Görüntüle 1024947
Eki Görüntüle 1024948
Eki Görüntüle 1024949
Senin mantığın üzerinden gidelim, fiyatı baz alıp değerlendirme yaparsak sonuç olarak arada derece farkı olmadığı için kullanıcıların 240mm soğutucuda almasına gerek kalmıyor.

1621098160693.png

1621097708915.png

1621097724129.png

Güzel kardeşim yaşın genç sanırım fakat anlaman gereken bir husus var. Buradaki argüman ID-Cooling ürünlerinin iyi yada kötü olması değil, Senin önermiş olduğun SE-224-XT model ürününü vakti zamanında bu forumda soğutucu olarak ne alayım diye diğer kullanıcılara sormadan önce bizzat tarafımızca kurmuş olduğumuz sistemlerde kullanıp test ettiğimiz bir üründür. Yaptığın yorumlardaki ana sorun diğer ürünlerin performanslarını bilip bilmeden dünya genelinde milyonlarca kullanıcı tarafından tercih edilen ürünleri kolayca baltalamandır. Bence bu konuda kendine öz eleştiri yaparsan kazanan sen olursun. İstediğin ürünü önerebilirsin ona kimse karışamaz. Umarım anlatmak istediğimi anlamışsındır.

Dosya Ekleri

• 1621097473808.png
    1621097473808.png
    76,2 KB · Görüntüleme: 28
Eğer ARGB olsun isterseniz önerim şöyledir:

SilverStone Air Blazer 120R ARGB Adreslenebilir LED 12cm 94CFM Yüksek Hava Akışlı 2200RPM Siyah Kasa Fanı (SST-AB120R-ARGB) | Teknobiyotik (beyazı da var)

Bu harici olarak aldığınız fanı soğutucuya push olarak, içinden gelen fanı ise pull olarak montajlayın.

Ancak RGB'ye değil performansa bakarım ve az daha ekleyebilirim derseniz:

Senin mantığın üzerinden gidelim, fiyatı baz alıp değerlendirme yaparsak sonuç olarak arada derece farkı olmadığı için kullanıcıların 240mm soğutucuda almasına gerek kalmıyor.

Eki Görüntüle 1024973

Eki Görüntüle 1024961
Eki Görüntüle 1024962

Güzel kardeşim yaşın genç sanırım fakat anlaman gereken bir husus var. Buradaki argüman ID-Cooling ürünlerinin iyi yada kötü olması değil, Senin önermiş olduğun SE-224-XT model ürününü vakti zamanında bu forumda soğutucu olarak ne alayım diye diğer kullanıcılara sormadan önce bizzat tarafımızca kurmuş olduğumuz sistemlerde kullanıp test ettiğimiz bir üründür. Yaptığın yorumlardaki ana sorun diğer ürünlerin performanslarını bilip bilmeden dünya genelinde milyonlarca kullanıcı tarafından tercih edilen ürünleri kolayca baltalamandır. Bence bu konuda kendine öz eleştiri yaparsan kazanan sen olursun. İstediğin ürünü önerebilirsin ona kimse karışamaz. Umarım anlatmak istediğimi anlamışsındır.
Hala marka üzerinden yargı yapıyorsun. Marka değil model üzerinden gidilmesi gerektiğini bilmiyorsun. Bu işler yaşla değil başla olur. Bu forumda SE-224-XT aldırdığım insanları, SE-234 aldırdığım insanları toplasam senin mesaj sayını geçer. Gelmişsin burada yok bu marka iyi, yok bu marka iyi diyorsun. Benim ürün kullanıp kullanmadığımı ne biliyorsun? Bi' marka iyi diye yaptığı her şey iyi olmak zorunda mı? Yurt dışında alınır, yurt dışına göre kıyaslarsak bizim 660 TL'ye aldığımız ürünü adamlar 300 TL'ye alıyor. SE-224-XT onların ülkesinde 200 TL falan olsa ulan ben kafasız mıyım diyerek Ninja 5 alıyor. Burada ise Scythe büyük marka oo, tedarikçi de şişirme fiyatı çakıyor, oldu mu sana 660 TL. Ben ne diye Ninja 5'e para vereyim? Üst modeli olan Fuma 2'den bile pahalı. Önereceksen Fuma 2 öner bari de bi' bilgin olduğunu düşüneyim. Tabii ki de test sonuçlarına bakacağım, ben teknoloji kanalı değilim sponsorlarım yok. Adamların eline 100-200 tane test ürünü geliyor, hepsini test edip sonuç yapıyorlar. Yanlış olacak hali yok, bütün ürünler aynı sistemde test ediliyor. Diyeceksin o kanalın testleri sahte, diğer teste bakıyorum yine aynı. Diğer teste bakıyorum yine aynı. Hepsi mi sahte test yapıyor kardeşim? Bi' doğruyu siz biliyorsunuz vallahi helal olsun size. Scythe öneririm, Arctic öneririm, Noctua öneririm. Modeli boş ver, marka iyi zaten. Test kanallarından daha iyi yorumluyorsun helal olsun. 2 milyon 3 milyon aboneli, 10 milyon aboneli en popüler yabancı büyük kanallar yanlış testler yapıp insanları kandırıyor, buradaki herhangi bir forum üyesinin söylediği bilgiler doğru. Vay be! Birileri deneyecek, iyi olup olmadığını belirtecek. Orijinal kullanıcı deneyimi paylaşıyorum, gelmişsin konuşuyorsun. Kağıt üstündeki bilgiden çok kullanıcı deneyimi önemlidir, bunu unutma.

Eki Görüntüle 1024973

Eki Görüntüle 1024961
Eki Görüntüle 1024962

Sadece SE-234 ve SE-207-XT diyip 224-XT ile Ninja 5'in aralarındaki 3 kat fiyat farkını göz ardı ederek F/P oranı düşük sıvı soğutmayı argüman olarak kullanmana işaret edeceğim ve göz ardı edeceğim, belli ki dinlemeye değecek biri değilsin. Braymm'ın çoklusuysan şaşırmam, ikiniz de benzer şekillerde saçmalıyorsunuz.

Geri
Yukarı