Ryzen 5 5600X UV yapmak

Daha fazla  
Merhabalar Ryzen 5 5600X işlemcime UV yapıp 1.25V'a sabitledim. CPU-Z, HWMonitor gibi programlarda ve BIOS'ta Core Voltage 1.25V gözükürken. Ryzen Master voltajı sabit göstermiyor. Hangisi doğrudur?

1614679838125.png

1614679879346.png

1614679910969.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam Ryzen'in üst seviye işlemcileri için stok soğutucu fazla etkili değil diye biliyorum. Güzelinden bir soğutucu alırsanız performansdan kısmanıza gerek kalmaz.

Hocam Ryzen'in üst seviye işlemcileri için stok soğutucu fazla etkili değil diye biliyorum. Güzelinden bir soğutucu alırsanız performansdan kısmanıza gerek kalmaz.
Alacağım yakın bir zamanda fakat şuan idare olarak UV yaptım, performanstan kısmadım. Ama Ryzen Master farklı gösteriyor voltajı hangisi doğrudur?

Bende de R5 5600X var stok soğutucu ile 90 dereceye vuruyor bende 360mm soğutucu taktım Full yükte 50 dereceyi geçmiyor şu anlık.

Ben de SilverStone PF240 almayı düşünüyorum yakın bir vakitte fakat alana kadar stok soğutucuyla devam maalesef.
CTR yapıp oradaki değerleri girebilirsiniz. Voltaj şu an 1.25V bence ama belki Ryzen Master müdahale ediyor olabilir. Emin değilim. :/
Dün müsait değildim bugün deneyeceğim. Teşekkürler.
Bu arada CTR üzerinden nasıl undervolt yapıldığını bilmiyorum. Rehber falan varsa veya siz açıklayabilirseniz çok güzel olur.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı