Ryzen 5 5600X voltaji nasıl olmalı?

Şu anda ayarları yapmaya gidiyorum. Fakat işlemci sicakligim TFT, CS:GO, Valorant gibi oyunlarda 70-80 dereceleri buluyor ve ben bunu biraz garipsiyorum ve bir de sence 4.5GHz ile mi çalıştırayım yoksa Auto'da mi kalsin? Bir de bu her Core için voltaji 1.28 yapabilirsin dediğin CPU voltajı 1.28 mi yapayım

CS:GO ve Valorant gibi oyunlarda işlemci sıcaklığı o kadar oluyorsa bir problem var demektir. Fanlar temiz mi ? Soğutucu fan iyi oturmamış olabilir. Ya da sürdüğün macun kalitesiz olabilir. Macun markası nedir ? AIDA64 programı ile stress test yapar mısın BIOS'da her şey default olsun ama...

CS:GO ve Valorant gibi oyunlarda işlemci sıcaklığı o kadar oluyorsa bir problem var demektir. Fanlar temiz mi ? Soğutucu fan iyi oturmamış olabilir. Ya da sürdüğün macun kalitesiz olabilir. Macun markası nedir ? AIDA64 programı ile stress test yapar mısın BIOS'da her şey default olsun ama...
Daha yeni temizlemiştim.Macun Cooler Master MasterGel Pro.

Core performance boost kapattıktan sonra her şey çok güzel ısı değerleri çok düşükte.Onun dışında başka ayarlar yapılı değil her şey BİOS otomatik ayarlarında boşta 50-60 derece olan işlemcim 40-50 arasında geziyor.

Daha yeni temizlemiştim.Macun Cooler Master MasterGel Pro.

Core performance boost kapattıktan sonra her şey çok güzel ısı değerleri çok düşükte.Onun dışında başka ayarlar yapılı değil her şey BİOS otomatik ayarlarında boşta 50-60 derece olan işlemcim 40-50 arasında geziyor.
Macun kötüde değil aslında. Core performance boost kapatınca işlemcin clock boost yapmayacak ama sanırım biliyorsun değil mi ? :D Normal her şey default olarak CS:GO gibi bir oyunda öyle bir sıcaklık hiç normal değil. Bence bir problem var. Soğutucuyu işlemciye tam oturtamamış olabilirsin.

Geri
Yukarı