Ryzen 5 5600X'i stok soğutucuda kullanmak

Reddent

Kilopat
Ekran kartı
GIGABYTE RTX 2060 OC
Yakın zamanda Ryzen 5 5600X almayı düşünüyorum. Eski bir kasa ve soğutması pek de iyi değil. Almayı düşündüğüm işlemci için undervolt uygulayıp, MX-4 termal macun sürüp, stok fanda kullanmayı düşünüyorum. Render gibi şeylerle pek işim yok, oyun ağırlıklı oynayacağım. Oynadığım oyunlar bilgisayarı çok da zorlayan türden oyunlar (Rainbow Six: Siege, GTA V, Squad) değil. Böyle bir şekilde idare edebilir miyim yoksa "kesinlikle iyi kötü bir kule tipi bir soğutucu" mu almalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşın konusuna çözüyorum ama aynı işlemciyi kullanıyorum. İyi kötü bir şey almak istesek önerinilerinizi de paylaşır mısınız? Düşük orta halli bir şey.

CPB ve PBO kapatıp performanstan kısarak kullanabilirsiniz ve darboğaz da olmaz. Sonrasında soğutucu alıp kullanırsınız. Ama bence 5600X yerine aynı performanslı daha ucuz düz 5600 ve yanına soğutucu alın.

CPB ve PBO kapatıp performanstan kısarak kullanabilirsiniz ve darboğaz da olmaz. Sonrasında soğutucu alıp kullanırsınız. Ama bence 5600X yerine aynı performanslı daha ucuz düz 5600 ve yanına soğutucu alın.
Peki aynı performansa sahip ise aralarında 1000 lira değerinde ne gibi farklar var?

5600x %2 daha hızlı. AMD gereksiz X serisi neden var açıkçası bende bilmiyorum. YouTube karşılaştırma videolarına bakın fark olmadığını görürsünüz.

Yeni konular

Geri
Yukarı