Ryzen 5 5800X için Arctic Freezer 34 e-sports Duo yeterli mi?

Aynı işlemciyi aynı soğutucu ile kullanıyorum, boştayken %30 fanda 35 derece, yük altında %70 fanda 72 dereceyi geçmiyor. 4.9 ghzde -15 pbo ile kullanıyorum, silikon kalitesine göre değişir bu değerler.
O soğutucuyla Cinebench R23 multi core testinde 5800X 90 dereceyi görür. Sanırsam işlemciyi fazla zorlamayan bir test yapmışsınız.

O soğutucuyla Cinebench R23 multi core testinde 5800X 90 dereceyi görür. Sanırsam işlemciyi fazla zorlamayan bir test yapmışsınız.
Test hakkında bir şey yazdığımı hatırlamıyorum, güncel tüm oyunları denedim ve premiere üzerinde 2k 60 fps olarak render alıyorum neredeyse her gün, bu şartlar altında 72 derecenin üzerini görmedim.

Test hakkında bir şey yazdığımı hatırlamıyorum, güncel tüm oyunları denedim ve premiere üzerinde 2k 60 fps olarak render alıyorum neredeyse her gün, bu şartlar altında 72 derecenin üzerini görmedim.
Genelde yük altındaki değerleri stres testi yapıp paylaşıyorlar o yüzden test yaptığınızı düşünmüştüm. Dediğim gibi işlemciyi zorlayan bir stres testinde 85-90 dereceleri görebilir.

Konuyu biraz hortlatmak gibi olacak ama bu 5600X ve 5800X bu kadar ısınıyorsa bunlara alternatif olarak AM4 ve rekabetçi oyunlarda yüksek FPS alabileceğim iyi bir işlemci ne var bütçem maksimum 4000.

Herkese cevapları için teşekkürler ne olacaksa olsun deyip bugün gidip Ryzen 5 5600X i aldım 2. el güzelce kurulum falan yaptım Arctic Freezer 34 e-sports Duo ile beraber kullanıyorum 2 veya 3 saattir aktif işlemci ve dedikleriniz kadar ısınıyor Valorant'ta yüksek ayarlarda 70 dereceleri gördüm peki sizce bu sıcaklık değeri normal mi en kısa sürede bir sıvı soğutucu alacağım alana kadar idare eder mi acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı