Ryzen 5 7500F 3.70 GHz + RX 6750 12 GB sistem alınır mı?

https://www.sinerji.gen.tr/sinerji-...nvme-m2-ssd-rx6650xt-oyun-bilgisayari-p-37674
Kısacası en iyi sistem bu gibi duruyor rx6750 xt. Yukarıda ki arkadaş kazık demiş fakat parçaları toplayınca 32400TL ye geliyor bunu 28.800e alıyorum arada aşağı yukarı 3600 liralık bir fark oluyor. Tek sorunum rx ekran kartı alınır mı alınmaz mı bundan şüpheliyim.

Evet kazık ve en iyi sistem bu değil. 30K para verip 6750 XT'ye talim etmek de ne bileyim.

@Relax33 25K fiyata 6750 XT sistem gayet iyi. Aynı fiyat bandında 4060Ti sistemler de bulunabilir. Sinerji'deki sistemin ekran kartını 6750 XT yapıp alabilirsiniz. Kazık değil, iyi fiyat.

4060Ti + 13400F'li şöyle bir sistem önerebilirim:

teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için. Sinerjide ki rx6750xt olan sistemi tercih edeceğim. İşlemcisi aşırı güçlü ve sıvı soğutmaya ihtiyac duymadan idare edebiliyor. Ekran katına rs 3.0 özelliğide gelince daha güçlü olacaktır. Ram ve anakart mhzleri daha yüksek neredeyse yarı yarıya bundan dolayı attığım sistem çok daha yararlı olacaktır.

Hocam sadece ekran kartını upgrade edince sistem 24.5K ediyor. 24.5K'ya 7500F + 6750 XT sistem pek yok gibi.

6650 XT'li haline kıyaslarsak kazığın boyutu ortaya çıkıyor yani iki kart arasında öyle bir farkı hak edecek durum yok. RX 6800 falan olsa neyse.

Evet kazık ve en iyi sistem bu değil. 30K para verip 6750 XT'ye talim etmek de ne bileyim.

Önerdiğiniz ekran kartlarını 30 40 FPS katlıyor. İşlemci ile birlikte Valorant oyununda 400 FPS alırken benim gösterdiğim sistem de 800 FPS alıyorsun. GTA V gibi bir oyunda sizin önerdiğiniz de 100 FPS alırken bu sistemde 180 175 arası alıyorsunuz. Ekstra olarak bu sistemde ki Ryzen 5 7500F yeni bir işlemci. 3.7GHz Turbo ile 5.1 GHz'e kadar çıkış sağlıyor

6650 XT'li haline kıyaslarsak kazığın boyutu ortaya çıkıyor yani iki kart arasında öyle bir farkı hak edecek durum yok. RX 6800 falan olsa neyse.
Hocam orası öyle ama 24.3K ediyor sistem 6750 XT yapınca. 24.3K'ya 7500F + 6750 XT hiçbir yerde yok açıkçası. 5600 + 4060 Ti sistemler var genellikle. Yani sonuca bakarsak 24K verip 7500F + 6750 XT sistem almak hiç mantıksız durmuyor. Sistem bileşenleri de kötü değil, SSD değişse iyi olur tabii.

Önerdiğiniz ekran kartlarını 30 40 fps katlıyor. İşlemci ile birlikte valorant oyununda 400 fps alırken benim gösterdiğim sistem de 800 fps alıyorsun. Gta V gibi bir oyunda sizin önerdiğiniz de 100 fps alırken bu sistemde 180 175 arası alıyorsunuz.

Şaka yapıyor olmalısın. Ekran kartının zerre önemli olmadığı bir oyunda nasıl diğerleri aynı işlemciyle 400 FPS alırken bununla 800 FPS alacak?

Ya hiç bilgisayar kullanmadın ya da tercihindeki yanlışlığı görmezden gelmek için kendini buna inandırmaya çalışıyorsun.

Hocam orası öyle ama 24.3K ediyor sistem 6750 XT yapınca. 24.3K'ya 7500F + 6750 XT hiçbir yerde yok açıkçası. 5600 + 4060 Ti sistemler var genellikle. Yani sonuca bakarsak 24K verip 7500F + 6750 XT sistem almak hiç mantıksız durmuyor. Sistem bileşenleri de kötü değil, SSD değişse iyi olur tabii.

28K'lardan falan bahsediliyordu en son. 24K ise bir nebze kabul edilebilir ama "ucuz" değil, olması gereken fiyat diyebiliriz.

Şaka yapıyor olmalısın. Ekran kartının zerre önemli olmadığı bir oyunda nasıl diğerleri aynı işlemciyle 400 FPS alırken bununla 800 FPS alacak?

Ya hiç bilgisayar kullanmadın ya da tercihindeki yanlışlığı görmezden gelmek için kendini buna inandırmaya çalışıyorsun.

28K'lardan falan bahsediliyordu en son. 24K ise bir nebze kabul edilebilir ama "ucuz" değil, olması gereken fiyat diyebiliriz.
15. dakikaya alıp sol üst köşeden bakabilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
şu an alacağım işlemci kat kat daha güçlü bir işlemci. Sizin bana attığınız sisteme göz atın isterseniz. İşlemci farkını da ortaya katmanız gerekmektedir.

15. dakikaya alıp sol üst köşeden bakabilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
şu an alacağım işlemci kat kat daha güçlü bir işlemci.

Ben sana bir bilgisayar atmadım ayrıca 7500F, 7600'den kat kat güçlü mü? Neyse sen istediğini al donanımlar hakkında hiç bilgin yok.

Ben sana bir bilgisayar atmadım ayrıca 7500F, 7600'den kat kat güçlü mü? Neyse sen istediğini al donanımlar hakkında hiç bilgin yok.
Kino mükemmel sistem bilgini ve donanım bilgini bana sistem olarak anlatabilirsin mesela. Aynı fiyatta leş gibi sistemler var. Ne almam gerekiyor 28k bütçe ile tam olarak anlayamadım. 28k ile ddr5 sistem buldum ve daha iyisi ddr5 li bir sistemin varsa incelemek isterim. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı