Ryzen 5 7500F Cinebench R23 sıcaklık değerleri

Hmm doğru biliyormuşum yani 5GHz parası verip 3.7 kullanmak saçma geliyor bana.
RTX 4070 Ti Super & Ryzen 5 7500F sıcaklık değerleri nasıl? şöyle bir konu gördüm işlemcisi ve soğutucusu benimle aynı 72 derece görmüş Max yani aynı değerleri bende aldım, BIOS güncellemesi zor değil ama elektrik gitmesi gibi bir ihtimal var🤷‍♂️ CPB kapatınca işlemci kaç ghz görüyor max 3.7 yemi sabitliyor kendini çünkü eski 3500x işlemcimde kapatınca 3.6 yı geçmiyordu ve ciddi fps farkı oluyordu oyunlarda.
Buradaki CPB kapatıp test etme amacı eğer CPB kapalıyken ciddi düşüş yaşıyorsanız manüel olarak voltaj atamasıyla bunu çok daha performanslı bir hale getirebiliyorsunuz hem derece hem aldığınız hız olarak ki size attığım 3600x ile alakalı konumda manüel voltaj atamalarına gitmiştim. O nedenle bir de öyle test atmanızı istedim. Yine size kalmış bana kalsa 73 çok kötü bir sıcaklık değil ama içinize sinmiyorsa dediğim gibi manüel değerlerle denersiniz.

Yani diğer arkadaşa verdiğiniz tavırla bana verdiğiniz tavır arasında fark yok komik. Ben size 3.7'de kullanın demedim sadece test atıp değerlere bakalım dedim. Neyse size kolay gelsin, bol şans.

İşlemciye yük binmediği için oynadığınız oyunlarda pek sorun olacağını sanmıyorum CPB kapatmanın mantığı yok çok ısınma dertse UV yapılır azıcık.

PUBG gibi işlemciyi sömüren bir oyun oynuyorum maalesef :/

BIOS'u güncelledim değişen bir şey olmadı.

Yani buradan şu sonucu çıkarıyorum Arctic esport Duo, Phantom spirit SEden iyi bir soğutucuymuş.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
şöyle bir video gördüm 61 derece sogutucunun icinden cikan macunu kullanmis ama 4.5 GHz de calisiyor islemci.

Denemekten zarar gelmez.

Hocam silikon kalitesi sıcaklığa etki eder mi?

Son düzenleme:
PUBG gibi işlemciyi sömüren bir oyun oynuyorum maalesef :/

BIOS'u güncelledim değişen bir şey olmadı.

Yani buradan şu sonucu çıkarıyorum Arctic esport Duo, Phantom spirit SEden iyi bir soğutucuymuş.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
şöyle bir video gördüm 61 derece sogutucunun icinden cikan macunu kullanmis ama 4.5 GHz de calisiyor islemci.

Hocam silikon kalitesi sıcaklığa etki eder mi?
Tabii ki eder her işlemcinin silikon kalitesi bir değil belki arkadaşınızın şansına öyle gelmiştir

Tabii ki eder her işlemcinin silikon kalitesi bir değil belki arkadaşınızın şansına öyle gelmiştir.

O zaman silikon kalitesine bağlıyorum olayı Windows 11'e geçmeme gerek yok o zaman.
Şöylede bir şey var ama Cinebench testinde 100 puan fazla alıyor benim işlemci silikonu kötü olsa puanıda düşük olması gerekmez miydi?

Yeni konular

Geri
Yukarı