Ryzen 5 7500F hava soğutucusu nasıl takılır?

• Konuyu başlatan Natx
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 22
  • Görüntüleme 282

Natx

Attopat
Daha fazla  
Merhaba iyi günler, hazır sistem aldım Ryzen 5 7500F RTX 4060 Ti ekran kartlı bir sistem. Ama işlemcinin stok fanı yetersiz olduğunu anladım kule tipi soğutucu alacağım fakat takarken anakartın arka tarafında işlem yapmama gerek var mı çıkarmasını bilmiyorum çünkü. Baktığıma göre hava soğutucularda bir soket varmış arkadan takılıyor vidalı ama nasıl yapacağımı bilmiyorum anakartı çıkarmadan. Yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba iyi günler, hazır sistem aldım Ryzen 5 7500F RTX 4060 Ti ekran kartlı bir sistem. Ama işlemcinin stok fanı yetersiz olduğunu anladım kule tipi soğutucu alacağım fakat takarken anakartın arka tarafında işlem yapmama gerek var mı çıkarmasını bilmiyorum çünkü. Baktığıma göre hava soğutucularda bir soket varmış arkadan takılıyor vidalı ama nasıl yapacağımı bilmiyorum anakartı çıkarmadan. Yardımcı olur musunuz?
Kule tipi aldınız mı yoksa almadınız mı bütçe nedir?

Kullanım kılavuzunda zaten kurulumu gösteriyor çok basit 4 tane vida takıyorsun sonr oturtup sıkıyorsun

Bütçeniz nedir peki? Anakartınızda ARGB kontrolcüsü var mı?

Daha almadım

Tamamda reis ana kartı çıkartmama gerek var mı? Ana kartın arka tarafında işlem yapacak mıyım?
Anakartın arkasından vida tarzı birşeyleri sıkmanız gerekiyor anakartı çıkartmıyorsunuz diye biliyorum.

Bütçeniz nedir peki? Anakartınızda ARGB kontrolcüsü var mı?

Anakartın arkasından vida tarzı bir şeyleri sıkmanız gerekiyor anakartı çıkartmıyorsunuz diye biliyorum.

Cooler Master Hyper 212 LED Turbo ARGB 120mm Hava Soğutucu bunu almayı düşünüyorum kanka ama takma konusunda ana kartın arka tarafından işlem yapacakmışım ama ana kart takılı kasama işte stok fan takılı

Anakartı çıkartmaya gerek yok arka kapağı açıp arkasındaki şeyi tutsanız yeter
Sana akşama fotosunu atsam arka tarafın yardımcı olur musun kanka

Cooler Master Hyper 212 LED Turbo ARGB 120mm Hava Soğutucu bunu almayı düşünüyorum kanka ama takma konusunda ana kartın arka tarafından işlem yapacakmışım ama ana kart takılı kasama işte stok fan takılı

Bu varken neden o?

Bunu almayın. Bu 2si daha iyi olur yinede bilen birisi yazarsa iyi olur

Bunu almayın. Bu 2si daha iyi olur yinede bilen birisi yazarsa iyi olur
Peerless Assassin daha kötü Phantom Spiritten. Kafası karışmasın arkadaşın.

Yeni konular

Geri
Yukarı