Ryzen 5 7500F sıvı soğutmayla boşta kaç derece olmalı?

Berke1967

Kilopat
Daha fazla  
Kasamda Ryzen 5 7500F var sıvı soğutmamda bu boştayken 55 derecelerde dolanıyor. Oyunlarda da 75 derecelere kadar yükseliyor. Bu sıcaklık değerleri normal mi yoksa sıvı soğutma yetersiz mi kalıyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
7500F ısınan bir işlemci tamam ama sıvı soğutmada da böyle olmamalı sanki. Değerlerin yine de kötü değil aslında. Sıvı soğutman ne acaba? Mesela ben çift fanlı kule tipi kullanıyorum aynı işlemcide, boşta 45-50 arası, oyunlarda da en fazla 60-65 arası oluyor.

Biraz yeni aldığımdan ötürü sanırım çok sık takip ediyorum aynı islemciyi kule tipi soğutucu ile fan donsemmi dönsemmi havasında boşta 35 Valorant GTA 5 PUBG oynadım bu üç oyun ortalaması 50 derece Max 55 60 gordummu emin bile değilim.

Kasamda Ryzen 5 7500F var sıvı soğutmamda bu boştayken 55 derecelerde dolanıyor. Oyunlarda da 75 derecelere kadar yükseliyor. Bu sıcaklık değerleri normal mi yoksa sıvı soğutma yetersiz mi kalıyor?

Sanırım kasamın önü mesh panel olmadığından sıcaklık değerleri yüksek geliyor sıvı soğutmada ön panele takılı sanırım kasayı değişmem gerekecek.

7500F'i bir abime aldırmıştım yanına da 800₺'ye assasin king hava soğutma aldırmıştım boşta 40-45 yükte 75'leri görüyor.

Sıvı soğutmaya neden boşa para verilmemesi gerektiğinin kanıtı gibi resmen :D

7500F'i bir abime aldırmıştım yanına da 800₺'ye assasin king hava soğutma aldırmıştım boşta 40-45 yükte 75'leri görüyor.

Sıvı soğutmaya neden boşa para verilmemesi gerektiğinin kanıtı gibi resmen :D

Sadece sıcaklık için değil aslında görünüm konusunda daha estetik görünüyor.

Sadece sıcaklık için değil aslında görünüm konusunda daha estetik görünüyor.

Kişisel tercih diyelim.

Ben şahsen estetik duracak diye 2000-3000₺ fazladan vermem.

Geri
Yukarı