Ryzen 5 7500F tam güçte çalışmıyor

Boredom

Hectopat
RAM
Kingston 32 gb 5200mhz cl40
Ekran kartı
Galax 4070ti ex gamer v2
Anakart
Asus prime b650m-k
İşlemci
Ryzen 5 7500f
4070 Ti + Ryzen 5 7500F sistem topladım yakın zamanda işlemci CS 2'de bile 80 derecenin altına düşmüyor. Onu geçtim 70W çekiyor ama 4.8 GHz maksimum görüyor bütün hazır sistem videolarına baktım kimsede böyle sıkıntı yok vallahi kafayı yedirtecek bu durum.

Sizce neden böyledir stok fan olduğundan dolayı sistem kendini korumaya mı alıyordur sıvı soğutma alırsam işlemcinin tam gücünü alabilir miyim?

Üstünden 4 ay geçmiş ama sonradan gelecek olanlara belki yardımcı olur. Bu sıkıntının tek çözümü benim bulduğum kadarıyla ryzen master ile curve optimizer ayarını kullanmak, ryzen 5 7500f ile deepcool ls720se kullanıyorum, stok hali ile battlefield5 oynarken ortalama 85-90w çekiyordu ve işlemci ısısı 75 derece aralığındaydı, ilk başlarda kafaya takmasamda sonraki zamanlarda oyunda ani fps azalması vs sinirimi bozdu. Bu işlemci 70 derecenin üstüne çıktığında termal limite takılıyor, ne zaman 71 derece olsa hız 4850 lere kadar düşüyordu, curve optimizer ile yaklaşık 3 günde en iyi ayarı buldum. Benim işlemcim için en iyi offset -22. işlemci şuan battlefield 5 oynarken 55-60 derece aralığında ve tdp 60-65w, 60 derecenin üstüne hiç çıkmıyor zaten, ayrıca sıcaklık ziplamaları vs hepsi çözüldü sistem bayağı bir stabil oldu, sıvı soğutucunun fanları 1500 rpm üzerine çıkmıyor tam yükte bile. Yardımcı olabilmişse ne mutlu bana. İyi forumlar dilerim
Edit: Ekran kartım Red devil rx 7800xt ve battlefield 5 2k ultra ayarlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı