Çözüldü Ryzen 5 7500F ve ASUS TUF RTX 4070 Ti sistem oyunlarda kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Teritseran

Hectopat
RAM
16 GB DDR5 6000MHz Kingston Fury Beast CL40 (2 adet)
SSD veya HDD modeli
WD blue sn580 / Toshiba P300 2TB 7200RPM
Ekran kartı
ASUS TUF RTX 4070 Ti 12 GB
Anakart
ASUS Prime A620M-A AM5 DDR5
İşlemci
AMD Ryzen 5 7500F
IMG_0161.jpg

1 gün önce driver güncellemesi yaptım ve ondan sonra böyle hatalar almaya başladım onunla alakası olup olmadığını kesin olarak bilmiyorum fakat hata içerisinde driver vs. yazınca onun ile alakalı olabileceğini düşündüm hatanın çözümünü veya neden dolayı kaynaklandığını söyleyebilirseniz çok güzel olur ayrıca bu hata dışında birkaç kere mavi ekran yedim. Ekstra olarak bazı oyunlarda hata almadan da kapandığı oldu yardımcı olur mu bilmem ama bunu da yazmak istedim.

Çözüm
Eki Görüntüle 2037824

1 gün önce driver güncellemesi yaptım ve ondan sonra böyle hatalar almaya başladım onunla alakası olup olmadığını kesin olarak bilmiyorum fakat hata içerisinde driver vs. yazınca onun ile alakalı olabileceğini düşündüm hatanın çözümünü veya neden dolayı kaynaklandığını söyleyebilirseniz çok güzel olur ayrıca bu hata dışında birkaç kere mavi ekran yedim. Ekstra olarak bazı oyunlarda hata almadan da kapandığı oldu yardımcı olur mu bilmem ama bunu da yazmak istedim.
Aynı sorunu birçok kişide gördüm. Hepsi de Driver güncellemesi sonrasında oluyor diye altına ekliyordu. DDU ile sürücünüzü silip manuel olarak önceki sürümü kurun.
İndirme türünü Game Ready Sürücüsü olarak seçin.
Eki Görüntüle 2037824

Aynı sorunu birçok kişide gördüm. Hepsi de Driver güncellemesi sonrasında oluyor diye altına ekliyordu. DDU ile sürücünüzü silip manuel olarak önceki sürümü kurun.
İndirme türünü Game Ready Sürücüsü olarak seçin.

Çözüm
Eki Görüntüle 2037824

Ekran kartı sürücünüzü DDU kullanarak kaldırın. Sonrasında 4070 Ti için en son NVIDIA sürücünü kurarak deneyin.

Şu an deneyip geri dönüş sağlayacağım önerileriniz için çok teşekkür ederim.

Sorunum çözüldü, önerileriniz için tekrardan çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı