Ryzen 5 7600 sıcaklık değerleri normal midir?

apple3bule4

Decapat
RAM
6400mhz cl32
Ekran kartı
rx 6800 xt
Anakart
b650-s wifi
İşlemci
ryzen 5 7600
Merhaba Noctua NH-D15s soğutucu ile birlikte Ryzen 5 7600 işlemcisini kullanıyorum. Otomatik olarak hız aşırtma yaptığımda OCCT testinde 100W'yi geçtiği gibi 95 derece oluyor 115W olsa bile 95 sabit kalıyor. Otomatik hız aşırtmayı geri aldığımda ise maximum 90W ve 73 derece görüyor işlemci soğutucusunu montajlamak biraz sıkıntılı geçti bu soğutucu ve bu değerler için bu sıcaklıklar normal midir? Termal macunu biraz az sürmüş olma ihtimalim var. Hız aşırtmalı halinde %50 kullanımda herhangi bir oyunda 85-90 derecede geziyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba Noctua NH-D15s soğutucu ile birlikte Ryzen 5 7600 işlemcisini kullanıyorum. Otomatik olarak hız aşırtma yaptığımda OCCT testinde 100W'yi geçtiği gibi 95 derece oluyor 115W olsa bile 95 sabit kalıyor. Otomatik hız aşırtmayı geri aldığımda ise maximum 90W ve 73 derece görüyor işlemci soğutucusunu montajlamak biraz sıkıntılı geçti bu soğutucu ve bu değerler için bu sıcaklıklar normal midir? Termal macunu biraz az sürmüş olma ihtimalim var. Hız aşırtmalı halinde %50 kullanımda herhangi bir oyunda 85-90 derecede geziyor.
Montaj yanlış başka açıklaması yok.

Normal değil soğutucu oturmuş mu kontrol edin oturmamış ise macunu düzgün sürdüğünüze emin olarakdan tekrar soğutucuyu montajlayın.

Montajı kontrol edin.

Fotoğraf atma şansınız var mı?
1712701122493.jpeg

1712701131293.jpeg

1712701139678.jpeg

Fanı ters olabilir mi acaba fotoğraftan anlaşılıyor mu bilmiyorum.

Montajlarken videolara falan baktıkta parçalar falan farklı gibi geldi. Kurulum videosunda düz durmayanlardan var anakartıma montajlananlar dik açıyla düz bir şekilde gidiyor buna benzer bir parça daha var kutudan çıkan ama yanlış hatırlamıyorsam Intel kısmı için yazıyordu ve adam uymadıgını söyledi vida yerlerinin.

1712701806380.png

Fotoğraf atma şansınız var mı?
Montajı kontrol edin.
Montaj yanlış başka açıklaması yok.
fan kutudan çıktığında sol tarafa bağlı oluyor kasamda sağ tarafa bağlı ondan olabilir mi?

Son düzenleme:
Hocam valla hiç fikrim yok :( Muhtemelen montaj hatalı ancak neresi ve nasıl hata var anlamadım. Kendiniz söküp tekrar takma fırsatınız var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı