Ryzen 5 7600 sıcaklık değerleri normal midir?

Noctua'nın montaj videosunu izledim videoda olduğu gibi yapıldı montajı
Hocam valla hiç fikrim yok :( Muhtemelen montaj hatalı ancak neresi ve nasıl hata var anlamadım. Kendiniz söküp tekrar takma fırsatınız var mı?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ya termal macun ya da fandan dolayı izlediğim her videoda fan sola doğru duruyor bu kadar etki etmez eder mi ki.

Sanırım fan ters hocam.
Noctua videosunda attığınız fotoğraftaki alanda kutucuk gibi bir şey yok (hocam anakart kasaya bağlanınca fan da ters döndüğünden o işaretli alan fanın üst kısmı sola dönmüş oluyor. Gece dikkatsizliğime geldi.). Fanı çıkartıp diğer türlü takkıp deneyin. Kolay işlem, zarar vermez.
1712703405426.png
1712703413760.png

Eki Görüntüle 2164355

Eki Görüntüle 2164356

Eki Görüntüle 2164357
Fanı ters olabilir mi acaba fotoğraftan anlaşılıyor mu bilmiyorum.

Montajlarken videolara falan baktıkta parçalar falan farklı gibi geldi. Kurulum videosunda düz durmayanlardan var anakartıma montajlananlar dik açıyla düz bir şekilde gidiyor buna benzer bir parça daha var kutudan çıkan ama yanlış hatırlamıyorsam Intel kısmı için yazıyordu ve adam uymadıgını söyledi vida yerlerinin.

Eki Görüntüle 2164365

fan kutudan çıktığında sol tarafa bağlı oluyor kasamda sağ tarafa bağlı ondan olabilir mi?

2 tane fanı blokların dış kısımlarına gelecek şekilde konumlandırın.

2 tane fanı blokların dış kısımlarına gelecek şekilde konumlandırın.
Nasıl yani anlamadım

Çıkardım yön degiştirmek için üstten sabitledim ama alttan ekran kartından dolayı takamıyorum (hazır sistemin ekran kartını bile montajlattırmıştım)
Evet hocam biraz geç fark ettim kusura bakmayın. Fanın yönünü değiştirin bir de öyle deneyin bakalım.

Alttan sabitliyemedim fanı sorun olur mu

Son düzenleme:
Nasıl yani anlamadım

Çıkardım yön degiştirmek için üstten sabitledim ama alttan ekran kartından dolayı takamıyorum (hazır sistemin ekran kartını bile montajlattırmıştım)

Hocam 2 tane blok var 1 tane soğutucu var ve soğutucuyu tam araya koymuşsunuz. O fan nasıl havalandırma yapacak önü tıkalıyken?
Onu oraya takan bilgisayarcıysa eğer o işi bıraksın yapmasın o işi.
Muhtemelen klipslidir onlar 2 tane fan olması lazım. Birini sol dışa birini sağ dışa tak.
Soğutucuyu çıkar öyle tak eğer elinde termal macun yoksa ekran kartını çıkar öyle sağ dış tarafına takmaya çalış. Beceremezsen bir süre bilgisayarı kullanma işlemciyi yakarsın.

Evet hocam biraz geç fark ettim kusura bakmayın. Fanın yönünü değiştirin bir de öyle deneyin bakalım.

Fanı sola yatırdım 1-2 dakika içerisinde 90W da 70-75 derece olurken 5 dakikada 56 10 dakikada 56-59 seyretti bu kadar fark edeceğini düşünmüyordum açıkçası. Montajı yaptırdığım adam bana güç kaynağını gösterip ekran kartı mı bu dediğinde herhangi bir şeyin doğru yapılmış olmuş olasılığını elemem gerekirdi sanırım. Bayramdan sonra adama götürüp fanı ters taktığını fanı alttan bağlamasını isticem veya böyle kullanacağım sıkıntı çıkmaz gibi geldi bana alttan da bağlamasam fanı çok sağlam tutuyor üstten.

Hocam 2 tane blok var 1 tane soğutucu var ve soğutucuyu tam araya koymuşsunuz. O fan nasıl havalandırma yapacak önü tıkalıyken?
Onu oraya takan bilgisayarcıysa eğer o işi bıraksın yapmasın o işi.
Muhtemelen klipslidir onlar 2 tane fan olması lazım. Birini sol dışa birini sağ dışa tak.
Soğutucuyu çıkar öyle tak eğer elinde termal macun yoksa ekran kartını çıkar öyle sağ dış tarafına takmaya çalış. Beceremezsen bir süre bilgisayarı kullanma işlemciyi yakarsın.
ekleme yaptım okursanız sevinirim bilgisayarcıya bu konularda dikkat etmesini söyledigimde gülmüştü bana..

Bilgisayarcı dediğimde laptop telefon yapıyor güya bilgisayarda teknik servis adama en son ne zaman masaüstü toplatılması için getirilmiş bilmiyorum. M.2 slotları aradı göstermesem bulamayacaktı sanırım. Bir de başta 700TL istedi daha önceden 200TL diye konuşmuştuk 300 TL'ye yaptırdım.

Fanı sola yatırdım 1-2 dakika içerisinde 90W da 70-75 derece olurken 5 dakikada 56 10 dakikada 56-59 seyretti bu kadar fark edeceğini düşünmüyordum açıkçası. Montajı yaptırdığım adam bana güç kaynağını gösterip ekran kartı mı bu dediğinde herhangi bir şeyin doğru yapılmış olmuş olasılığını elemem gerekirdi sanırım. Bayramdan sonra adama götürüp fanı ters taktığını fanı alttan bağlamasını isticem veya böyle kullanacağım sıkıntı çıkmaz gibi geldi bana alttan da bağlamasam fanı çok sağlam tutuyor üstten.

ekleme yaptım okursanız sevinirim bilgisayarcıya bu konularda dikkat etmesini söyledigimde gülmüştü bana..

Bilgisayarcı dediğimde laptop telefon yapıyor güya bilgisayarda teknik servis adama en son ne zaman masaüstü toplatılması için getirilmiş bilmiyorum. M.2 slotları aradı göstermesem bulamayacaktı sanırım. Bir de başta 700TL istedi daha önceden 200TL diye konuşmuştuk 300 TL'ye yaptırdım.

Hocam kalınlaştırarak söylediğim yazıyı bilgisayardan azıcık anlayan birinin bile düşünmesi gerekirdi.
O fan orayı nasıl soğutacak? Yani çok basit fizik kuralı. Aşırı basit.
Elinizde kaç tane fan var şu anda?

Hocam kalınlaştırarak söylediğim yazıyı bilgisayardan azıcık anlayan birinin bile düşünmesi gerekirdi.
O fan orayı nasıl soğutacak? Yani çok basit fizik kuralı. Aşırı basit.
Elinizde kaç tane fan var şu anda?
Bu modelde tek fan çıkıyor yükseklik daha kısa olması için, tek fan takılı

Boşta 55 derecelerde seyrederken şu an 42-43 vallaha dünya varmış ya.

Geri
Yukarı