Ryzen 5 7600 ve LS720 SE sistem çok ısınıyor

ThyphooN

Hectopat
Merhaba.
Ryzen 5 7600.
MSI B650 Tomahawk.
G.Skill 6400MHz RAM.
Sapphire RX 7800 XT Nitro.
NZXT C750 Gold.
Lian Li 216.
DeepCool LS720 SE.

Yeni dizdim sistemi termal macun olarak DeepCool'un üstünde gelen termal macunu taktım.
Chrome da gezinirken 41C'lerde geziyor biraz önce kspersky ile sistemi tarattım 71C kadar çıktı. Fan %80 CPU kullanım %40 civarındaydı. Sorun termal macun mudur Kryonaut alıp değiştirmeli miyim başka bir yerde sorun olabilir mi?

LS720'nin yanında gelen termal macun çok kaliteli, sizin montajınızda sorun var belli ki.

Pompanın koruma jelatinini çıkardığınıza emin misiniz? Böyle sorun yaşayanlar genelde onu unuttuğu için sıcaklık değeri çok çıkıyor diyor. Ayrıca farklı CPU testlerine de bakmanız lazım, 70 derece normal bir sıcaklık ve 7600 ısınma sorunlu bir işlemci BIOS'dan birkaç ayar çekmek gerekebilir.

LS720'nin yanında gelen termal macun çok kaliteli, sizin montajınızda sorun var belli ki.

Pompanın koruma jelatinini çıkardığınıza emin misiniz? Böyle sorun yaşayanlar genelde onu unuttuğu için sıcaklık değeri çok çıkıyor diyor. Ayrıca farklı CPU testlerine de bakmanız lazım, 70 derece normal bir sıcaklık ve 7600 ısınma sorunlu bir işlemci BIOS'dan birkaç ayar çekmek gerekebilir.
5 dk stress testine soktum 71 den yukarı çıkmadı ama 15dk bekliyeyim mi

Normal sıcaklıklarınız. Ayrıca Kaspersky ile sistemi taratıp 71 derece bulmak nedir? Ne alakası var?
sistemi taratırken fanlar yüksek devire geçtiği için baktım

Yeni konular

Geri
Yukarı