Ryzen 5 7600X ile RX 5500XT sorun yaratır mı?

TayfurKaya

Femtopat
Daha fazla  
Şu an R5 1600 işlemcisini kullanıyorum. Öncelikle işlemciyi yükseltmeyi daha sonra da ekran kartını yükseltmeyi düşünüyorum.
Ryzen 5 7600X alsam RX 5500 XT ekran kartım ile sorun yaşar mıyım ve stok fan yeterli olur mu?
Stok fan yetersiz olursa hangisini önerirsiniz. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı konusunda sorun olmaz.

İşlemciye gelirsek, 7500F'e bile stok soğutucu yetmiyorken 7600X'e hiç yetmez. Soğutucu için bütçe nedir?

Bütçe sorun değil yeter ki ısınmasın fazla güzel bir sıvı soğutucu işimi görür 2-3 bin diyelim biz bulunur mu?
Bu iyidir.

Kullandığım anakartı destekliyor değil mi bu herhangi bir sorun yaşamam yani peki buna hangi sıvı soğutucu almalıyım?

Destekliyor fakat overclock yapmamak lazım, yapılacaksa da fazla değil. Soğutucu konusunda güncel piyasayı takip etmediğim için tavsiye veremeyeceğim maalesef.

Şu an R5 1600 işlemcisini kullanıyorum. Öncelikle işlemciyi yükseltmeyi daha sonra da ekran kartını yükseltmeyi düşünüyorum.
Ryzen 5 7600X alsam RX 5500 XT ekran kartım ile sorun yaşar mıyım ve stok fan yeterli olur mu?
Stok fan yetersiz olursa hangisini önerirsiniz. Teşekkürler.
Ekran kartı bir şey yapmaz. Ama 7600X önermem. 7500F al. Eğer dahili ekran kartı ile bir işin yoksa 7500F daha iyi olur. Ama stok fan yetmez. @Heimlich LT520 3300 gösteriyor. Şimdi fark ettim. 3400 liraya LT720 daha iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı