Ryzen 5 7600X sisteme ekran kartı önerisi

Bütçe
24000tl
Paylaşmış oldukların takibimde monitör 6-7 bin ekran,
Ekran kartı 17-18 binlere inme ihtimalini gözlüyorum
Şuan ki fiyatlar ederinin üstünde gibi
Ayrıca size naçizane tavsiyem anakarta o kadar para vermeyin. Zaten Ryzen 7000 serisi çok ısınan bir seri ve manuel OC tavsiye edilmiyor genel olarak. PBO üzerinden ayar çekiliyor ve aldığınız anakartın WiFi haricinde size bir yararı olmayacak. Ekstra kesenize zarar verecek sadece. Ben daha önce en üst düzey MSI anakart kullanmıştım Intel işlemcim için ve sırf OC için almıştım. OC olmadıktan sonra bu B650M DS3H Gigabyte anakart çok çok yeterli benim şahsi düşüncem. Anakarttaki bütçeye ekran kartı ve monitöre aktarırsınız. Buna ek olarak 4070 2K performansının 4070 Ti kadar uzun ömürlü olacağını düşünmüyorum belki 4070'in VRM'i daha fazla olur ancak kas gücü olarak 4070 Ti alınmalı diye düşünüyorum uzun süreli 2K kullanımı için.

Sistemde gereksiz pahalı parçalar var, elinizde parça yok ise bütçeye 2K monitör ile 7900 XT alınabilir.
Haklısınız. Listedeki parçaların hepsi hazır. Yüksek ihtimal hafta sonu kurulumu gerçekleştireceğim

Ayrıca size naçizane tavsiyem anakarta o kadar para vermeyin. Zaten Ryzen 7000 serisi çok ısınan bir seri ve manuel OC tavsiye edilmiyor genel olarak. PBO üzerinden ayar çekiliyor ve aldığınız anakartın WiFi haricinde size bir yararı olmayacak. Ekstra kesenize zarar verecek sadece. Ben daha önce en üst düzey MSI anakart kullanmıştım Intel işlemcim için ve sırf OC için almıştım. OC olmadıktan sonra bu B650M DS3H Gigabyte anakart çok çok yeterli benim şahsi düşüncem. Anakarttaki bütçeye ekran kartı ve monitöre aktarırsınız. Buna ek olarak 4070 2K performansının 4070 Ti kadar uzun ömürlü olacağını düşünmüyorum belki 4070'in VRM'i daha fazla olur ancak kas gücü olarak 4070 Ti alınmalı diye düşünüyorum uzun süreli 2K kullanımı için.
Çoğunu indirimden sağdan soldan topladım. Anakartı SLI vs. işleri için ileriye dönük almıştım. İlk aldığım parça oydu. AMD uzun bir süre soket değişimi yapmaz diye umuyorum

DLSS 3.0 için 4000 serisi alınmalı diye düşünüyorum.
Gönlüm 4000 serisinden yana tabi. Forumda biri 15bine almış bir yerden fiyatlar biraz daha düşmüş olsa alırdım. Şuan piyasalarda berbat seğiriyor. Bir sonraki ay limitim Ekran kartı için 20-25 bantlarına çıkabilir. Ancak o paralara alınmalı mı yoksa beklenmeli mi? Kafa karıştıran konular birazda bu tarafı

Son düzenleme:
Gönlüm 4000 serisinden yana tabii. Forumda biri 15bine almış bir yerden fiyatlar biraz daha düşmüş olsa alırdım. Şu an piyasalarda berbat seğiriyor. Bir sonraki ay limitim ekran kartı için 20-25 bantlarına çıkabilir. Ancak o paralara alınmalı mı yoksa beklenmeli mi? Kafa karıştıran konular biraz da bu tarafı.

4000 serisi DLSS 3.0'ın arttırdığı FPS değeri göz önünde bulundurulduğunda gerçekten en mantıklısı olacaktır.

Ben olsam şahsen 4070 Ti alabilecek kadar bütçeyi arttırıp 4070 Ti alırdım.

Merhaba arkadaşlar,
Öncelikle bu tarz konuların çok açıldığının farkındayım. Fakat, hepsini okumama rağmen işin içinden çıkamadım,
Bende ekran kartı ve monitör ikileminde kalmış bulunmaktayım, yardımcı olabilir misiniz?

Ekran kartı ve monitör almak için 24 bin bütçem kaldı.
Monitör olarak 27" 2K düşünüyorum.
Şimdilik bütçemi de çok aşmamak için aşağıdaki sisteme uygun ekran kartı önerilerinize ihtiyacım var.

Başlarda oyun ve yayın işleri olacak. Zamanla içerik üretme ve video düzenleme işlerine gireceğim.

İkinci el tekliflere açığım.

AnakartAsus ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI AMD DDR5 AM5 ATX Anakart
CPUAMD Ryzen 5 7600X 4.7GHz 32 MB Cache 6 Çekirdek AM5 İşlemci
GPU
KasaAsus TUF GT301 ARGB Fanlı ATX Oyuncu Kasası
PSUCORSAIR RM850 850W 80 Plus Gold Tam Moduler Beyaz PSU
RAMKingston Fury Renegade RGB 32GB (2x16GB) 6000MHz CL32 Ram Bellek
SoğutmaDeep Cool LE500 Sıvı Soğutucu
SSDKingston KC3000 1 TB Pcle 4.0 X4 M.2 22x80 Nvme 7000mb/s - 6000mb/s
HDDSeagate Mobile 1 TB 2.5" 5400RPM Sata3 128MB Cache Notebook Disk
Monitör

Şimdiden iş birliğiniz için teşekkür ederim.
ViewSonic VX2718-2KPC-MHDJ 27" 1ms QHD Curved Oyuncu Monitörü Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe Sapphire RX 7900 XT Gaming 21323-01-20G 320 Bit GDDR6 20 GB Ekran Kartı Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Toplam 25 bin TL tutuyor

F/P olarak monitör güzelmiş. Kullanan arkadaş var ise yorumlarını rica ederim. IPS panel öneriyor herkes. Gözle görülebilecek ciddi fark olduğunu düşünmüyorum takibi ama teknoloji vs. eksik veya artı yanları da önemli sonuçta saatlerce karşında olacağım.
Ekran kartları arasında çok gittim geldim. Tercihimi 4070ti den yana kullanacağım. Önerilerin için teşekkür ederim

Yeni konular

Geri
Yukarı