Ryzen 5 5600 sisteme ekran kartı önerisi

Bütçe
2000-4000

atakan ark

Hectopat
Bayağıdır aranıp beklediğim sistemimde artık değişiklikler yapmam gerektiğini düşündüm bütçeyi böyle belirleme sebebim önereceğiniz 2. el var mıdır yönünde.
Daha geçen ay Ryzen 5 5600 aldım stok fanıyla iyi idare ediyordum ama yeni fan alıp 40 50 derecelere düşürdüm o kadar düşeceğini beklemiyordum.
Anakartım Prime B350M-A
Ekran kartım: 1050 Ti.
Aslında hala bilgisayarımda pek sorun görmüyorum ama güncel oyunlara geçiş yapamıyorum maalesef ekran kartı yüzünden.
Valorant 170FPS altına düşmüyor ancak r6s oynayan birisiyim ve 100 120FPS biraz düşük gözüküyor gözüme.
Her türlü önerilerinize açığım teşekkürler şimdiden.
Şu an kulaklığımda kırıldı koltuğumda kırıldı toplu harcamaya giriyorum çok sıkıntılı bir dönemden geçiyorum.

Bayağıdır aranıp beklediğim sistemimde artık değişiklikler yapmam gerektiğini düşündüm bütçeyi böyle belirleme sebebim önereceğiniz 2. el var mıdır yönünde.
Daha geçen ay Ryzen 5 5600 aldım stok fanıyla iyi idare ediyordum ama yeni fan alıp 40 50 derecelere düşürdüm o kadar düşeceğini beklemiyordum.
Anakartım Prime B350M-A
Ekran kartım: 1050 Ti.
Aslında hala bilgisayarımda pek sorun görmüyorum ama güncel oyunlara geçiş yapamıyorum maalesef ekran kartı yüzünden.
Valorant 170FPS altına düşmüyor ancak r6s oynayan birisiyim ve 100 120FPS biraz düşük gözüküyor gözüme.
Her türlü önerilerinize açığım teşekkürler şimdiden.
Şu an kulaklığımda kırıldı koltuğumda kırıldı toplu harcamaya giriyorum çok sıkıntılı bir dönemden geçiyorum.

Arkadaşın yazdığı gibi RX 6700 XT bende aynısı kullanıyorum bir sorunla karşılaşmadım yeni gördüm o işlemciye 2000-4000 TL'lik ekran kartı alırsan işlemciye ayıp etmiş olursun.

Arkadaşın yazdığı gibi RX 6700 XT bende aynısı kullanıyorum bir sorunla karşılaşmadım yeni gördüm o işlemciye 2000-4000 TL'lik ekran kartı alırsan işlemciye ayıp etmiş olursun.

Eski işlemcim R3 1300X çürük çakık bir şeydi yenilemek zorunda kalmıstım 2K ya idarelik alacagıma 3K basayım dedim bir de stok fanı dertli cıktı çok ısındırıyordu 1K ya da fan aldım ama ekran kartına 9K 10k para bassam beni zorlar şu an malesef.

Hocam 5K'ya Arc A750 alabilirsiniz, 3060 dengi hem de gayet ucuz.

Eğer çıkamazsanız ikinci el RX 6600 falan bakabilirsiniz.

Açıkçası 1 2 yerde gördüm bu Arc A750'yide hiçbir bilgim yok kendisi hakkında ve önerene falanda rastlamadım herhalde piyasa satın alımı çok düşük olduğu içinde satın alınmayan bir şey piyasa satış oranlarına bakıyorum çok geride bir bilginiz var mı bu konu üstüne.

Hocam Intel ekran kartlarına daha yeni başlayan bir firma, genelde işlemci üzerinde iş yapıyor. Ekran kartı yeni olduğu için kimse AMD veya NVIDIA kadar güvenemiyor fakat kaliteliler. Güveniniz tam olsun. Driver olarak sorunları var ama her gelen güncellemede Intel ekran kartının hatalarını gideriyor üstünede oyunlarda aldığı FPS'i artırıyor.

Geri
Yukarı