Ryzen 5 işlemci aşırı ısınma sorunu

larsulrichh

Hectopat
AIDA64 testi yaparken CPU kullanımı bir anda %100'den %82'ye düşüyor. Ve işlemci hızı da görev yöneticisinde 3.6 civarlarında 2'ye geriliyor. Ne yapmalıyım bu sıcaklık dereceleriyle? BIOS'tan gördüğüm kadarıyla boşta 1.370V civarı tüketiyor. Bıktım artık bu sıcaklıklardan. Yarın işlemcimi Ryzen 5 1600 AF ya da başka bir şey ile değiştireceğim. Ama yapmadan önce bunun sebeplerini söyleyebilecek var mı? Teşekkürler.

AIDA64 testi yaparken CPU kullanımı bir anda %100'den %82'ye düşüyor. Ve işlemci hızı da görev yöneticisinde 3.6 civarlarında 2'ye geriliyor. Ne yapmalıyım bu sıcaklık dereceleriyle? BIOS'tan gördüğüm kadarıyla boşta 1.370V civarı tüketiyor. Bıktım artık bu sıcaklıklardan. Yarın işlemcimi Ryzen 5 1600 AF ya da başka bir şey ile değiştireceğim. Ama yapmadan önce bunun sebeplerini söyleyebilecek var mı? Teşekkürler.
Kardeşim sadece söylenmişsin. Sıcaklık değerleri ne ve işlemcin ne ?

Anakart, işlemci, işlemci soğutucusu ve kasa modelini belirtmezseniz müneccim harici bunları bilmemiz imkânsız.
MSI B450M-A Pro Max
Ryzen 5 2600
GamePower GB-L05B
Stok soğutucu ile sıcaklık değerleri yüksek oluyor kule soğutucu alırsanız sorun yüksek ihtimal ortadan kalkar.
Bu kadar ısınmasıda normal değil stok soğutucuya göre.
BIOS'tan Core Performance Boost'u kapattınız mı? Ve ayrıca tam sisteminizi belirtin.
Kapalı açık fark etmiyor.Denedim ikisinide.

Yeni konular

Geri
Yukarı