Ryzen 5 ve GTX 1660 Ti sistem oyunlarda donuyor

surprise131

Hectopat
Arkadaşlar oyunlarda iyi FPS alıyorum diyebilirim. LOL'de 160 FPS, Rust 80 FPS civarı. Ama arada sırada mesela LOL'de FPS bir anda 90'a inip çıkıyor bu arada ekran donuyor. Rust'da da aynı şekilde. Monitörüm 59 Hz. Oyunlar en yüksek grafiklerde. Sorunu bulamadım. Ne yapmam lazım?
Şimdiden teşekkürler.

Ekran kartım: ASUS TUF Gaming GTX 1660 Ti
İşlemcim: AMD Ryzen 5

Son düzenleyen: Moderatör:
Tek slot RAM' den kaynaklanan bir sorun gibi durdu. Tabi sistemini bilmiyorum. Tam anlamıyla sistemini yazar mısın?
Monitörü değiştirmen lazım ve tüm driverlari güncelle. Son olarak sıcaklık değerlerini paylaşır misin?
Monitörü değiştirme sonucuna nereden ulaştın? Yanlış yönlendirme yapmayın lütfen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tek slot RAM' den kaynaklanan bir sorun gibi durdu. Tabi sistemini bilmiyorum. Tam anlamıyla sistemini yazar mısın?

Monitörü değiştirme sonucuna nereden ulaştın? Yanlış yönlendirme yapmayın lütfen.

Sistemi tam yazabilir misiniz? Bir de yaptığınız BIOS ayarı falan varsa onları da yazın.

Sistemim:

Ekran Kartı : Asus TUF Gaming Gtx 1660 Ti
İşlemci : Amd Ryzen 5
Ram : 16 GB (2x8) 3000 MHZ.
Hard Disk : 1 TB 7200 RPM
SSD : 240 GB 520 MB okuma / 450 MB yazma
Kasa : Cooler Master MB520

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı