i5-9400F GTX 1660 sistem oyunlarda donuyor

Nthng1

Femtopat
Daha fazla  
RAM
CL16 HX426C16FB3/8 2666MHz
Ekran kartı
Nvidia GeForce GTX 1660
Anakart
H310m pro-vdh plus
İşlemci
I5 9400f
Oyun oynarken PC birden donuyor, klavye ve mouse kilitleniyor ve reset atmak zorunda kalıyorum. Sıcaklık 70C°'nin altında ve sürücüler güncel.
Sorun neden kaynaklanıyor olabilir ve nasıl çözerim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun oynarken PC birden donuyor, klavye ve mouse kilitleniyor ve reset atmak zorunda kalıyorum. Sıcaklık 70C°'nin altında ve sürücüler güncel.
Yeni nesil oyunlara göre baya geride kalmış pc ondan kaynaklıdır.

SSD mi kullanıyorsunuz? Marka model belirtin. Driverı DDU silip yeniden yükleyin sıfırdan yüklenmiş olsun. Malwarebytes ile tarama yapmanızı da tavsiye ederim:

Oyun oynarken PC birden donuyor, klavye ve mouse kilitleniyor ve reset atmak zorunda kalıyorum. Sıcaklık 70c°'nin altında ve sürücüler güncel.
Sorun neden kaynaklanıyor? Olabilir ve nasıl çözerim?

Klavye mouse kablosuzmu acaba kilitleniyor demişsin bazen sorunlar basit şeylerden olabiliyor gecen gun basima gelmisti PC bozuldu sanmistim mouse un pili bitmiş meğerse.

Hala taş gibi sistem.
HDD mi kullanıyorsunuz yoksa SSD mi ?
SSD mi kullanıyorsunuz? Marka model belirtin. Driverı DDU silip yeniden yükleyin sıfırdan yüklenmiş olsun. Malwarebytes ile tarama yapmanızı da tavsiye ederim:

Kingston A400 ssd kullanıyorum.

Klavye mouse kablosuzmu acaba kilitleniyor demişsin bazen sorunlar basit şeylerden olabiliyor gecen gun basima gelmisti PC bozuldu sanmistim mouse un pili bitmiş meğerse.

Kablolu.

HDD ise normal durum, güzel bir SSD tercih edin.
Yeni nesil oyunlara göre baya geride kalmış pc ondan kaynaklıdır.
Kaynak Sinan Engin'in saç telleri herhalde. Hala iyi bir sistem, pek çok oyunu sorunsuz oynatabilecek seviyede. Ha i5 9400F çok hoş bir CPU değil ancak yine de bu sistemin çöp olduğu anlamına gelmez.

Kaynak sinan Engin'in saç telleri herhalde. Hala iyi bir sistem, pek çok oyunu sorunsuz oynatabilecek seviyede. Ha i5 9400F çok hoş bir CPU değil ancak yine de bu sistemin çöp olduğu anlamına gelmez.

Kendi ağzınla demişsin geride kalmış olduğunu. ' pek çok oyunu sorunsuz oynatabilecek ' derken zaten demek ki oynatamiyacağı oyunlar var mantıken geride kalmış.

Kendi ağzınla demişsin geride kalmış olduğunu. ' pek çok oyunu sorunsuz oynatabilecek ' derken zaten demek ki oynatamiyacağı oyunlar var mantıken geride kalmış.
Dostum sen insanın sinirini bozmak için mi varsın? Seni milleti sanayiye yollamaya çalıştığın konularda görüyordum. Sorunsuzdan kastım çok yüksek akıcılık, açamayacağı oyun sayısı 0 gibi. Gayet iyi sistem, milletin boşuna moralini bozmayın, bu sistemin daha 1-2 senesi var gibi görünüyor olağanüstü oyunlar çıkmazsa. Emin olun haksız olsam ağzımı bile açmazdım, beğen işareti atar geçerdim. Ego manyağı bir insanmış gibi davranmak istemiyorum ancak mecbur kaldım artık. Konuda haklı olduğumu bildiğim için bu kadar üstüne gittim. Konuda haklıyım ve bunu çok iyi biliyorum. Emin olabilirsin. Aldım kara listeme yola devam ediyorum. İsterseniz siz de aynısını yapabilirsiniz. Ayrıca Sosyal'de kimseye kolay kolay "sen" diye hitap etmem, ama bunu da bana söyletmeyi başardın.

Son düzenleme:
Dostum sen insanın sinirini bozmak için mi varsın? Seni milleti sanayiye yollamaya çalıştığın konularda görüyordum. Sorunsuzdan kastım çok yüksek akıcılık, açamayacağı oyun sayısı 0 gibi. Gayet iyi sistem, milletin boşuna moralini bozmayın, bu sistemin daha 1-2 senesi var gibi görünüyor olağanüstü oyunlar çıkmazsa. Emin olun haksız olsam ağzımı bile açmazdım, beğen işareti atar geçerdim. Ego manyağı bir insanmış gibi davranmak istemiyorum ancak mecbur kaldım artık. Konuda haklı olduğumu bildiğim için bu kadar üstüne gittim. Konuda haklıyım ve bunu çok iyi biliyorum. Emin olabilirsin. Aldım kara listeme yola devam ediyorum. İsterseniz siz de aynısını yapabilirsiniz. Ayrıca Sosyal'de kimseye kolay kolay "sen" diye hitap etmem, ama bunu da bana söyletmeyi başardın.

Mesela yüksek grafiklerde Elden Ring oynayabilir mi bu sistemde rahatça. Ya da aynı şekil Hogwarts Legacy girebilir mi? Ben doğruları söylüyorum direk. Sanayiye yollama olayı da adam daha düzgün liseye girememiş bende sanayiye git ki en azından daha hızlı usta olur diye dedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı