Ryzen 5000 serisi için X670 anakartlar gelecek mi?

somoncum

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Dün izlediğim AMD lansmanın da herhangi bir yeni chipset duyurusunu göremedim 20 veya 27 Ekim gibi stoklarda olacağı tahmini var. Acaba bu sürede yeni chipset çıkarır mı? Çıkarmaz ise anakart üreticileri chipset fanına sahip olmayan daha yenilenmiş anakart görebilir miyiz? Önceki günlerde ASUS'un yaptığı "ROG Crosshair VIII Dark Hero" modelindeki gibi modeller sürer mi diğer üreticilerde de?

2 Hafta önce bir sene önce aldığım MSI MPG X570 GAMING Edge Wi-Fi bazı yazılım sorunlarından dolayı sattım. Şu an ASUS ROG STRIX X570-E GAMING alasım var.
Lütfen B550 anakart önermeyin anakart kırpılmış balkabağına benziyor.

Bahsettiğin anakart gelir ve b sersiylede kullanabilirsiniz. Bence çok para harcıycana b analart al ileride RAM SSD veya ekran kartı güncelersin 5000 serisininde düşük güçte CPU olacak zaten. O yüzden b serisi al ama ila X istiyorsan ve overclock yapacaksan al.

Ya beklesem ayrı dert beklemesem ayrı dert,
Şimdi almayıp beklesem dolar artacak.
Beklemeyip alsam yarın bir gün çıkarırsa aldığıma pişman olacağım yeni tasarıma veya yeni bir özelliğe kavuşabilir.

Ya beklesem ayrı dert beklemesem ayrı dert,
Şimdi almayıp beklesem dolar artacak.
Beklemeyip alsam yarın bir gün çıkarırsa aldığıma pişman olacağım yeni tasarıma veya yeni bir özelliğe kavuşabilir.

Bekleme gelip gelmeyeceği belli bile değil 1 seneden önce duyurulmaz çıkarsa.

Bahsettiğin anakart gelir ve b sersiylede kullanabilirsiniz. Bence çok para harcıycana b analart al ileride RAM SSD veya ekran kartı güncelersin 5000 serisininde düşük güçte CPU olacak zaten. O yüzden b serisi al ama ila X istiyorsan ve overclock yapacaksan al.

X570 veya X670 alacağım, 2021 veya 2022 yılında AM5'e geçilse de şu anda AM4 plartformunun en son seri olan Ryzen 7 5700X işlemcisini alıp. İsterse Ryzen 7000 serisi çıksın geçmeyeceğim. RTX 3070 alıp donanım değiştirmeye son vereceğim 5-7 sene boyunca. SSD, SATA ve USB bolluğuna sahip anakart olsun yeter bana.
Çünkü her gün yeni teknoloji çıkıyor yetişemiyorum bari bugün aldığım şeyle uzun zamanlar boyunca kullanayım 2021 yılına dolar 8TL ile giriyoruz ileride ne olacağı bile belli değil.

Geri
Yukarı