Çözüldü Ryzen 5000 Serisi İşlemciler ile B450M Uyumlu mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Yusuf178

Kilopat
Şu anda, işlemci olarak Ryzen 5 2600 kullanıyorum ve anakart olarak ise Gigabyte B450M S2H. Ve yakın bir zamanda Ryzen 5 5600X veya 5800X almak istiyorum. Şu sıralar B450M anakartlara Ryzen 5000 uyumu bir BIOS güncellemesi ile gelecek deniyor. Acaba o güncelleme henüz geldi mi? Yoksa biraz daha beklemeli miyim? Ya da herhangi bir başka anakarta geçiş yapmalı mıyım?

Çözüm
Agacım BIOS güncellemesi ile kullanılabiliyor ama anakartın hem termal hem voltaj değerleri olarak 5000 serisini ne kadar sırtlayabilir bilmiyorum. SH serisi bildiğin minimum Value kart. Kısaca destekliyor ama ne kadar mantıklı olur bilmiyorum.
Ben açıkçası sıcaklık açısından bir problem yaşayacağımı düşünmüyorum. Çünkü kullandığım kasa uzay montaj gibi bir şey her tarafı delikli ve hava akışı vs. si de güzel. Ama tabii işlemci çok fazla ısınırsa sıvı soğutma takabilirim.

Sıvı soğutucu alacağına anakartını değiştir direk hem daha ileriye dönük olur B550 fiyatları 1000TL falan zaten kendi anakartını satıp ve sıvı soğutucu fiyatına güzel bir anakart alabilirsin.

Hortlatiyorum fakat
SH serisi minimum value kart demişsiniz peki Prime B450M-K ile kullanmak mantıklı olur mu?
Aynı şeyi düşünüyoruz. Bilgisi olan çıkar mı? Oc li bir şekilde ryzen 5 3600 kullanıyorum 4.3 stabil. Ama 5600x alırsam stabil 4.7 4.8 düşünüyorum. Haliyle anakart değişmem mantıklı olacak herhalde. B450 prime kaldırma sanırım.

Hortlatiyorum fakat.

Aynı şeyi düşünüyoruz. Bilgisi olan çıkar mı? OCli bir şekilde Ryzen 5 3600 kullanıyorum 4.3 stabil. Ama 5600X alırsam stabil 4.7 4.8 düşünüyorum. Haliyle anakart değişmem mantıklı olacak herhalde. B450 Prime kaldırma sanırım.

VRM soğutucusuz bir anakart ile 4.7-4.8 zor B450 Tomahawk veya B450 Aorus Elite gibi kartlara geçseniz daha iyi olur veya B550-A Pro gibi veya VDH serisi B550 kartlara.

Asus Prime B450M A ll modeli için Asus global isternet sitesinde 5000 ve 4000G işlemcilerle uyumlu olduğu yazıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı