Ryzen 5500 masaüstünde 93 dereceyi görüyor

unexpected.aep

Centipat
Daha fazla  
Yaklaşık 1 ay önce İncehesap'tan Majesty Silver - incehesap.com. Bu sistemi satın aldım 1 aydır sorunsuz kullanıyordum daha yeni NFS Payback oynarken kendi kendini kapattı geri tüm USB'leri çıkarttım falan hard diskı çıkarttım öyle monitöre görüntü geldi yoksa monitöre görüntü gelmiyordu BIOS'a girdim CPU fanını Full hıza getirdim ve bir şey dikkatimi çekti onu bir sağa kırmızı olan şeye çektim sonra açtım sorunsuz çalışıyordu bir anda oyundayken gene kapandı ve o açtığım şeyi geri eski haline getirdim şu an bir açtım ki işlemci deli gibi ısınmış masaüstünde 93 dereceyi gördü ve hiç stabilize değil 55 derece şu an masaüstünde ve Discord Spotify falan açık 55'den bir anda 70 dereceyede yükselebiliyor bu sorun ne çözemedim oyun içi deneyemiyorum bile masaüstünde o derecede çalışan oyunda yanar ve bir de 1500v çalışıyor bu da normal mi?

Dosya Ekleri

• IMG_3296.jpg
    IMG_3296.jpg
    207,4 KB · Görüntüleme: 45
  • IMG_3297.jpg
    IMG_3297.jpg
    207,7 KB · Görüntüleme: 44
  • IMG_3298.jpg
    IMG_3298.jpg
    156,3 KB · Görüntüleme: 46
  • IMG_3299.jpg
    IMG_3299.jpg
    201,4 KB · Görüntüleme: 41
Son düzenleyen: Moderatör:
Nasıl bir OC yaptınız? 1,5V gerçekten fazla görünüyor. Ayarları iptal edip deneyin.

Nasıl bir OC yaptınız? 1, 5V gerçekten fazla görünüyor. Ayarları iptal edip deneyin.

Normal değil. F5 ile BIOS'u sıfırla. Sıfırlama işleminden sonra tekrar BIOS'a girip D. OC. P ayarını profile 1 yaparsın, onu sorun etme. BIOS sıfırlama işlemi sonrasında tekrardan ekran görüntüsü gönder.

1.515 Volt inanılmaz fazla %50 elektrik vermek bu çılgınlık 1V sabitleyin hocam ne yaptınız sisteme.

Sorunu çözdüm hocam BIOS'u default ayarlarına geri getirdim ve en son yaptıklarımı düşündüm sabah crack oyun indirmiştim sırf ondan dolayı trojan tarzı bir şey kapmış bilgisayar kspersky falan yükledim virüsten dolayı bilgisayarı alt üst oldu ek olarak D.OC.P ayarı RAM'lerin MHz ayarı şu an Valorant oynuyorum sabit 70 derecede masaüstünde 45-52 derece arasında ve teşekkür ederim yardımlarınız için :)

Sorunu çözdüm hocam BIOS'u default ayarlarına geri getirdim ve en son yaptıklarımı düşündüm sabah crack oyun indirmiştim sırf ondan dolayı trojan tarzı bir şey kapmış bilgisayar kspersky falan yükledim virüsten dolayı bilgisayarı alt üst oldu ek olarak D. OC. P ayarı RAM'lerin MHz ayarı şu an Valorant oynuyorum sabit 70 derecede masaüstünde 45-52 derece arasında ve teşekkür ederim yardımlarınız için :)

Yani en azından şu an stabil daha yeni BIOS'a girdim 1300v falandı normal galiba bu.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı