Ryzen 5500 sistem oyuna girdikten sonra yeniden başlatıyor

veysel672

Yoctopat
Daha fazla  
RAM
16
SSD veya HDD modeli
king fast
Ekran kartı
amd shaphere
Anakart
ASUS PRİME A320M-A
İşlemci
AMD Rayzen 5500
Bilgisayarım oyuna girdikten sonra kendini yeniden başlatıyor. Bilgisayarımın parçalarını yeni günceledim. 2 SSD vardı teke düşürdüm. Windows'u yeniden yükledim sıfırladım olmuyor. İşlemci AMD Ryzen 5500. anakart ASUS Prime A320M-A. Sadece işlemci ve anakartı yeniledim.

Bu test tam olarak nedir? Nasıl yapılır? Yardımcı olursanız sevinirim.

PSU'da bir sorun var ise OCCT ile test yapıldığında ortaya çıkar.

Uygulamayı sitesinden indir.

1712981369876.png

Ardından kurulumunu yap. Uygulama açıldığında hiçbir şeye ellemeden Power kısmına gir ve starta bas. Test bitene kadar kapanırsa sorun PSU kaynaklı. Testi yaklaşık 15-30dk arası yapman yeterlidir.

1712981461907.png

Son düzenleme:
Isı problemine benziyor. Sistem boşta iken mevcut soğutma sistemi kararlı derecede tutabilse de sisteme yük binince soğutma sistemi işlevini yerine getirmeyince ani sıcaklık artışı ile sistem kendisini korumak için kapatiyordur. Bu sebeple sistem yüklü iken ısı değerlerini sağlıklı ölçemeyiz.

Isı problemine benziyor. Sistem boşta iken mevcut soğutma sistemi kararlı derecede tutabilse de sisteme yük binince soğutma sistemi işlevini yerine getirmeyince ani sıcaklık artışı ile sistem kendisini korumak için kapatiyordur. Bu sebeple sistem yüklü iken sıcaklık değerlerini sağlıklı ölçemeyiz.

PC de 6 fan işlemci 1 fan ekran kartı 2 fan var. Güç kaynağının fanı var ama çalışıyor mu emin değilim.

PSU'da bir sorun var ise OCCT ile test yapıldığında ortaya çıkar.

Uygulamayı sitesinden indir.

Eki Görüntüle 2166925

Ardından kurulumunu yap. Uygulama açıldığında hiçbir şeye ellemeden Power kısmına gir ve starta bas. Test bitene kadar kapanırsa sorun PSU kaynaklı. Testi yaklaşık 15-30dk arası yapman yeterlidir.

Eki Görüntüle 2166926

Tamam denedim ve 10 saniye geçmeden kapandı PC ama CPU yüzde yüz gösteriyordu ve Power'da çalıştırdığıma eminim.

PSU yeteri kadar güç vermiyor olabilir.
650w gold plus bence yeterli olur

Son düzenleme:
PC de 6 fan işlemci 1 fan ekran kartı 2 fan var. Güç kaynağının fanı var ama çalışıyor mu emin değilim.

Tamam denedim ve 10 saniye geçmeden kapandı PC ama CPU yüzde yüz gösteriyordu ve Power'da çalıştırdığıma eminim.

650W Gold Plus bence yeterli olur.

GPU'nun tam modeli nedir?

Yeni konular

Geri
Yukarı