Ryzen 5600 ile en fazla hangi ekran kartı takılabilir?

Darboğaza insanlar neden bu kadar takılıyorsa. 1080P'de RTX 4070'le kullanıyorum yağ gibi akıyor.
Hocam kullanırsınız kullanmasına da arkadaş AMD kart istemiş. O yüzden 7800XT filan önerdik.
Darboğaz az oluyorsa sorun teşkil etmez ama rahatsız edecek düzeyde olursa tabiki dikkate alırım.
7800XT ile 1080P'de çok fazla olmaz. Rahatça kullanırsın.

Hocam kullanırsınız kullanmasına da arkadaş AMD kart istemiş. O yüzden 7800XT filan önerdik.

AMD kısmını görmemişim. Aslında Ray Tracing yoluna gidecekse 7800 XT takılabilir, sanmıyorum 7700 XT CP77, Alan Wake 2 gibi oyunlarda Path Tracing'in altından adam akıllı kalkabilsin.

Nasıl rahatsız edebilir ki 5600 ile 4070 arasındaki darboğaz çok merak ettim. Mesela ne olur?

İlk olarak Nvidia kullanmıyorum o yüzden 4070 için yorum yapamam fakat konuda zaten darboğaz olmayacak şekilde en fazla ne takılabilir diye sormuştum :)

İlk olarak Nvidia kullanmıyorum o yüzden 4070 için yorum yapamam fakat konuda zaten darboğaz olmayacak şekilde en fazla ne takılabilir diye sormuştum :)

Demek istediğim darboğaz önemsenecek bir durum değil elindeki işlemci güncel oyunlar için yeterli çekirdek sayısını, tekli çekirdek gücünü ve önbelleği karşılıyorsa.

Burada senin ihtiyacına göre şekillenecek, dersen ben CP77'de Overdrive özelliğini kökleyeceğim bu durumda fazla kas gücü göz çıkarmaz diğer oyunlarda darboğaz olsa da. Her türlü performans yüksek olacaktır.

Geri
Yukarı