Ryzen 5600X 95 derecelere çıkıyor

Calpix

Centipat
Daha fazla  
Ekran kartı
Nvidia RTX 3060 12gb
Bilgisayarı daha yeni aldım ve oyunlarda çok fazla ısınıyor. 95 derecelere çıkıyor. İşlemci fanı stock fan ve yeni bir işlemci fanı alana kadar beni idare edecek bir ayar yapmak istiyorum. Voltaj ayarını biraz düşürdüm 1.025'e kadar işlemci MHz'ini de 3500'e çektim. Daha ne yapabilirim bilmiyorum. Bir de sanırım overclock açık bilgisayarda hazır aldığım için kasayı bu ayarı nasıl kapatabilirim?

1675772462493.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum bende R5 5600 var ilk aldığımda 95 derecelerdeydi ondan sonra 'undervolt' yaptım biostan 65 70 derecelere indi. Sonrasında biraz öyle devam edip para toparlayıp soğutucu aldıktan sonra max 55 derecelerde şuan

Dostum bende R5 5600 var ilk aldığımda 95 derecelerdeydi ondan sonra 'undervolt' yaptım biostan 65 70 derecelere indi. Sonrasında biraz öyle devam edip para toparlayıp soğutucu aldıktan sonra max 55 derecelerde şuan
undervolt denilen şey voltaj düşürmek değil mi ? zaten 1.025 e çektim voltajı daha ne kadar azaltabilirim ?

undervolt denilen şey voltaj düşürmek değil mi ? zaten 1.025 e çektim voltajı daha ne kadar azaltabilirim ?
Kusura bakma okumadan direkt cevap yazdım çünkü genellikle yeni alınan pclerde olur bu daha çok fiyat performans pclerde. Undervolttan sonra iyi sonuç alman lazım eğer kasan hazır ise sistemin linkini atabilir misin?

Kusura bakma okumadan direkt cevap yazdım çünkü genellikle yeni alınan PC'lerde olur bu daha çok fiyat performans PC'lerde. Undervolttan sonra iyi sonuç alman lazım eğer kasan hazır ise sistemin linkini atabilir misin?

Tabii atarım fakat ben aldıktan sonra kasanın değiştirilmemiş halinde çok farklılıklar oldu.

Geri
Yukarı