Ryzen 5600X ile PNY RTX4070 Dual darboğaz yapar mı?

sert3x

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, işlemcim Ryzen 5600X, monitörüm ise 1920*1080p 144 Hz. Daha önce 4060 Ti düşünüyordum fakat 8 GB VRAM olayından dolayı ileriye dönük olması açısından bütçeyi biraz daha arttırarak 20 bin TL'ye PNY RTX4070 Dual aldım fakat rekabetçi oyunda (CS2) 1024*768p de oynuyorum sizce ne kadarlık bir darboğaz olur? Takılma gibi durumlar olur mu? Sizce bu fiyat iyi mi? Siparişi iptal edip darboğazdan dolayı RTX4060 Ti alınır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
CPU'ya yüklenen bir oyunlar dışında seni tatmin eder diye düşünüyorum ancak ileride daha güçlü bir CPU almak istersen anakart sebebiyle pek seçeneğin olmayacak. Eğer bulabilirsen 7500f'li bir sistem daha iyi olur.

CPU'ya yüklenen bir oyunlar dışında seni tatmin eder diye düşünüyorum ancak ileride daha güçlü bir CPU almak istersen anakart sebebiyle pek seçeneğin olmayacak. Eğer bulabilirsen 7500f'li bir sistem daha iyi olur.

Sistemlerde taksit ile vade farkı çok koyulan anakartlar giriş seviyelerinde oluyor DDR5 de anakartlar işlemciden daha pahalı. Bütçeyi ayarlayıp parça parça almayı düşünüyorum.

Grafik yükü fazla oyunlarda da darboğaz olur ayrıca DLSS'de açamazsın, çünkü açarsan daha fazla darboğaz olur, varsa frame generation açabilirsin. İşlemci yükü fazla oyunlarda da deli gibi darboğaz olur, çözünürlüğü 1024x768 yaparsan çok daha fazla darboğaz olur.

Sistemlerde taksit ile vade farkı çok koyulan anakartlar giriş seviyelerinde oluyor DDR5 de anakartlar işlemciden daha pahalı. Bütçeyi ayarlayıp parça parça almayı düşünüyorum.
@sert3x ya da monitörünüzü satıp 2k çözünürlüğünde monitör alabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bende de i5 12400F ve 4070 var, çözünürlüğüm 3440x1440 bu halde bile oyundan oyuna değişiklik gösteriyor, rekabetçi oyunlarda bakmadım bile kullanımına ama diğer oyunlarda %0 ~ %7 falan darboğaz oluyor.

@Shyankh en azından 1080P'deki kadar darboğaz olmaz.

Evet, orası zaten öyle ama bu topa girmeye değer mi bilemedim, 4060 Ti alsa gittiği yere kadar kullansa sonrasında sistemi satıp yeni sistem dizmesi daha mantıklı olur. 4060 Ti da bayağı götürür zaten 1080p imiş monitörü. R5 7500F alsın diyeceğim anakart eski, hal bu iken 4060 Ti ile gittiği yere kadar kullansın, bu süre içerisinde para da biriktirip, satıp üstüne koyup güncel bir sistem alması daha mantıklı olur diye düşünüyorum.

Evet, orası zaten öyle ama bu topa girmeye değer mi bilemedim, 4060 Ti alsa gittiği yere kadar kullansa sonrasında sistemi satıp yeni sistem dizmesi daha mantıklı olur. 4060 Ti da bayağı götürür zaten 1080p imiş monitörü. R5 7500F alsın diyeceğim anakart eski, hal bu iken 4060 Ti ile gittiği yere kadar kullansın, bu süre içerisinde para da biriktirip, satıp üstüne koyup güncel bir sistem alması daha mantıklı olur diye düşünüyorum.

Merhaba, DDR5 için RTX 4070 ekran kartını böyle bir kullanımda besleyecek Ryzen işlemci önerebilir misiniz?
@Shyankh @dark eagle 1903 @Legendknights

Son düzenleme:

Geri
Yukarı