R5 5600X ile RTX4070 darboğaz yapar mı?

• Konuyu başlatan Freopz
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 26
  • Görüntüleme 654
Hocam benimki DDR4 Adata Legend 850 Lite diskim.

DLSS oyun destikliyorsa derken hocam 2K monitör mü?

@408157 hocam bir de monitör 1920 X 1080 de 2560 X 1440 çıkimmi.

DLSS frame generation veya DLSS kare olusturma varsa, su anlik Cyberpunk'da var diye biliyorum, acin. Darbogazi hafifletebilir.

Monitor has FHD oldugundan QHD cikmak goruntu tam QHD olmayabilir ve hatta daha kotu de olabilir, darbogaza ne kadar etkisi olur bilemem. 24 inch ise o QHD cozunurlukde de iyi olmayabilir.

DLSS frame generation veya DLSS kare olusturma varsa, su anlik Cyberpunk'da var diye biliyorum, acin. Darbogazi hafifletebilir.

Monitor has FHD oldugundan QHD cikmak goruntu tam QHD olmayabilir ve hatta daha kotu de olabilir, darbogaza ne kadar etkisi olur bilemem. 24 inch ise o QHD cozunurlukde de iyi olmayabilir.

Hocam darboğaz sisteme zarar verir mi 1 yıl falan değiştirmem sistemi o yüzden soruyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
@prime777 hocam bir de bu var ama görüntü olarak 1440 diyor oyun oynarken monitör ü 1440 mı alim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
@prime777 hocam bir de bu var ama görüntü olarak 1440 diyor oyun oynarken monitör ü 1440 mı alim.

1440P'deki FPS değerleri bunlar yani.

Simdi 4070, QHD icin has. Ama monitor degistirmek yerine 7500F, giris seviye a AM5 anakart ve DDR5 de olabilir. 10k QHD monitor.

QHD olursa, darbogaz iyice azalir ve uygun. FHD icin darbogaz yapar. Ama tabii DLSS kare olusturma destekliyorsa oyun, acin. Darbogaz azalabilir. Yuzde 47 ise, o sitelere bakmayin. Yuzde onemsiz, mantik onemli.

HOCAM7500 10k QHD monitör un falan link ini atar misin?

HOCAM7500 10k QHD monitör un falan link ini atar misin?

7500F icin yeni anakart ve RAM de lazim.

Monitor de bunlari oneriyorum. Bence sal monitoru. 7500F, 4070 ak.

Yeni konular

Geri
Yukarı