Ryzen 5600X sistem kendi kendine kapanıyor

cagrikara

Centipat
Daha fazla  
RAM
16gb 3000mhz
SSD veya HDD modeli
ADATA SU650
Ekran kartı
1050ti
Anakart
asrock b450m-hdv r4.0
İşlemci
ryzen 5 5600x
ASRock B450M-HDV r4.0 anakartım var Ryzen 5 2600 kullanıyordum. Bugün 0 ürün Ryzen 5 5600X taktım termal macunu vs sorunsuz formatımı da attım. Taktıktan sonra ve ayarlarımı yaptım ilk başta 75 80 dereceyi görüyordu CS:GO'da ve kapanıyordu kendi kendine sistem. Birdenbire sanki elektrik gitmişcesine sonra birkaç video izleyip clockların voltajını azalttım öyle denedim ve 65 derecede bile kapandı. Kendi kendine oyundayken sonra tekrar format attım GHz düşürdüm 30 35dk sorunsuz çalıştı CS'de sonra CS'de quit yazdığım anda tekrar yine elektrik gider gibi kapandı. Bu soruna çözüm bulun kafayı yemek üzereyim bilgisayarada bir şey olacak diye korkuyorum. BIOS'un son sürümünü kurdum ve chipset son sürüm kurulu, grafik kartı da son sürüm.

Oyun oynamıyorken hiçbir sıkıntı yok çalışıyor ama oyuna girince böyle problemler oluyor bu arada PSU'da yazayım High Power eco br 600W.

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU kaç yıllık? Ani kapanma PSU'dan kaynaklanıyor, aşırı ısınıyor olabilir, OCCT Power testi yapın.
çokta eski değil psu 2 3 yıllık falan psunun hava çıkış kısmında biraz toz birikmiş dün gördüm oraları temizleyip dediğiniz occt testini yapacağım eve geçince bu testi yapabilmem için bana bir adet link bırakabilir misiniz bilmiyorum çünkü ben nasıl olduğunu

Çok da eski değil PSU 2 3 yıllık falan PSU'nun hava çıkış kısmında biraz toz birikmiş dün gördüm oraları temizleyip dediğiniz OCCT testini yapacağım eve geçince bu testi yapabilmem için bana bir adet link bırakabilir misiniz bilmiyorum çünkü ben nasıl olduğunu

Evet PSU içindeki tozdan dolayı aşırı ısınıp kapatır kendini, emiş ve çıkış kısmını hava ile temizleyin.

Evet PSU içindeki tozdan dolayı aşırı ısınıp kapatır kendini, emiş ve çıkış kısmını hava ile temizleyin.
occt testi için link bırakabilir misiniz?

Link var.
pardon bu program sadece bilgisayarı zorlayıp kapanıp kapanmayacağını test edeceğim bir program değil mi?

Geri
Yukarı