Ryzen 5600X sıvı soğutucu yeter mi?

Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
Ryzen 5600X işlemcimi Lian Li 360 mm sıvı soğutucum ile soğutuyorum ve, 50 ile 54 dereceden üstünü hiç görmedim. Şimdi asıl soruma gelmek istiyorum. Ben fan sesinden çok rahatsız olurum. Mesela sistemde 40 dereceye kadar fanlar %50 ile 40 üstüne ise %70 ile dönsün diye ayarlı ama ses çıkartıyor. Bir tanıdığım sıvı soğutucumun asıl olayı işlemcinin üstündekidir fanların hızı pek de etki etmez fanlar %20 30'larda dönsede aynı sıçaklıkları alabilirsin gibi bir tavsiye verdi. Sizce sürekli fanları %30'a ayarlasam, yine aynı sıçaklık değerlerini alır mıyım?

Sıcaklık değerlerinde yükseliş olur ama ha 50 çalışmış ha 60 çalışmış, bir önemi yok. Sonuçta yine serin çalışıyor ama kafan ağrımıyor. Ben olsam fan ayarı düşürürdüm. Sıvı soğutucun çok iyi zaten.

Sıcaklık değerlerinde yükseliş olur ama ha 50 çalışmış ha 60 çalışmış, bir önemi yok. Sonuçta yine serin çalışıyor ama kafan ağrımıyor. Ben olsam fan ayarı düşürürdüm. Sıvı soğutucun çok iyi zaten.

60 üstüne çıkana kadar %40 ile dönsün. 60 derece iyi bir sıcaklık. Pompayı da sabit 60-70 arası dene.

İlginiz için çok teşekkür ederim. Dediklerinizi uygulayıp sonuçlarına göre bilgilendiririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı