Ryzen 5700X - GTX 1070 Ti sistem oyuna girerken kapanıyor

Oddor00

Hectopat
Bazı oyunlara girerken ya da oynarken PC kendini kapatıyor (resetlemiyor, doğrudan kapanıyor). Bu sırada işlemcim ortalama 55 derecelerdeyken, ekran kartımın sıcaklığı da o derecelerde bulunuyor. Sorunu kendim çözemedim. Sebebi ne olabilir acaba?

İşlemci: AMD Ryzen 5700X
Ekran Kartı: Aorus GTX 1070 Ti
RAM: G.Skill 3000 MHz 8x2GB
Anakart: MSI B450M Pro- M.2 Max
Güç Kaynağı: Sharkoon SHP650 V2 650W 80+
İşlemci Soğutucu: Gigabyte Aorus WATERFORCE X 360

(PSU 1 yıllık, işlemci ve soğutucusu 2 haftalık, anakart 7-8 aylık, ekran kartım ise 5 yıllık durumda)

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU yeterli akım çekemiyor olabilir uzun bir üçlüye ya da eski bir üçlüye/ikili prize vs bağlı olabilir, ana prizden deneyin ya da başka prizlere takın, ayrıca kasa içine göz atın sıvı teması var mı?

PSU yeterli akım çekemiyor olabilir uzun bir üçlüye ya da eski bir üçlüye/ikili prize vs bağlı olabilir, ana prizden deneyin ya da başka prizlere takın, ayrıca kasa içine göz atın sıvı teması var mı?
Sıvı teması yok. Bunun yanında yazmayı unuttum ekran kartı 8 pin üzerindeki beyaz led yanıp sönüyor. Prizde deneyeceğim.

Sıvı teması yok. Bunun yanında yazmayı unuttum ekran kartı 8 pin üzerindeki beyaz LED yanıp sönüyor. Prizde deneyeceğim.

Pinleri de bir üfleyin dikkatlice bakın flash açarak içeriye, PSU kablolarını bakın, BIOS pil taraflarına bakın, fanlara takılan bir şey var mı dikkat edin.

Yeni konular

Geri
Yukarı