Ryzen 5700X için Corsair Vengeance VS Kingston Fury Beast RAM

AlperTurhan20

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
3D Artist
Anakart
Msi X570 Tomahawk
İşlemci
Amd Ryzen 7 5700X
2 Tane uygun fiyatlı 32 GB RAM buldum. Fakat hangisini almam gerektiği hakkında aklıma takılan bir soru var.
Elimde Corsair Vengeance RT 2x16 GB 3600MHz CL16 ve Kingston Fury Beast RGB 4x8GB 3200MHz CL16 seçenekleri var sizce hangisini almalıyım? Hangisi daha performanslı olur? Magaza çalışanı 4 adet RAM olmasi daha iyi olur, daha cok kanal vb dedi çok anlamadim. Ben daha çok MHz ve CL önemli diye biliyordum.

Son düzenleme:
Corsair Vengeance 2x16 al hem daha hızlı bellek 400MHz hem de ileride takviye yapmak istersen slot olur boşta. Bu benim fikrim teknik olarak 2 slot takmakla 4 slot takmak arasında aşırı fark olmadığını varsayarak söylüyorum. APU sistemlerde çift kanal olsun daha iyi derlerdi ama sen üst seviye sistem kuruyorsun çok etkilemez diye düşünüyorum. Anakart kaç MHz destekler ona da bak tabii.

Corsair Vengeance 2x16 al hem daha hızlı bellek 400MHz hem de ileride takviye yapmak istersen slot olur boşta. Bu benim fikrim teknik olarak 2 slot takmakla 4 slot takmak arasında aşırı fark olmadığını varsayarak söylüyorum. APU sistemlerde çift kanal olsun daha iyi derlerdi ama sen üst seviye sistem kuruyorsun çok etkilemez diye düşünüyorum. Anakart kaç MHz destekler ona da bak tabii.

Teşekkürler oncelikle. Sistemi toplayalı bayağı oldu aslinda RAM 4x4GB kullaniyordum render alirken yetmiyor o yuzden 32 GB'ye cikiyorum daha da arttirmam o yuzden tum slotlar dolabilir. 4x8 3200MHz CL16 ya da 2x16 3600MHz CL16 alacagim sadece 2 secenegim var. Sistem APU degil 3070 Ti var bir de oyundan ziyade modelleme icin kullanıyorum renderde vb daha iyi olmasi lazim.

Teşekkürler oncelikle. Sistemi toplayalı bayağı oldu aslinda RAM 4x4GB kullaniyordum render alirken yetmiyor o yuzden 32 GB'ye cikiyorum daha da arttirmam o yuzden tum slotlar dolabilir. 4x8 3200MHz CL16 ya da 2x16 3600MHz CL16 alacagim sadece 2 secenegim var. Sistem APU degil 3070 Ti var bir de oyundan ziyade modelleme icin kullanıyorum renderde vb daha iyi olmasi lazim.

Dediğim gibi 2x16 GB yap hocam MHz hızı da daha iyi sonradan ek yapmak istersen slot imkanın da var tertemiz seçim yapıştır.

Geri
Yukarı