Çözüldü Ryzen 5700X sistemde Windows 7 kullanılır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

draftleet

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba, elimdeki sistem güncel bir sistem Windows 10-11 hepsini denedim ama yine de 7'nin verdiği verdiği zevki ve performansı hiçbirinde bulamadım biliyorum güvenlik güncellemesi yok ama ben bu sistemde 7'ye geçmek istiyorum güvenlik güncellemesi dışında bir sorun olur mu sizce?

Sistem Özellikleri:

• CPU: Ryzen7 5700X
  • GPU: MSI RTX 2080 Gaming X Trio
  • RAM: Kingston 4x8GB 3200MHz RGB CL16
  • Anakart:MSI X470 Gaming Plus Max
  • Depolama: Samsung 960EVO Plus 256 GB M.2 SSD & Adata SX8200 256 GB M.2 SSD & 2X Crucial BX500 480GB & 2X Kioxia 1TB Exceria G2 M.2 SSD

Çözüm
Kuramazsın. Kursan da sürücü bulamazsın. Zevk konusu OK ama performans konusunda 10 ve 11 çok daha ileride.
Kuramazsın. Kursan da sürücü bulamazsın. Zevk konusu OK ama performans konusunda 10 ve 11 çok daha ileride.
@Recep Baltaş Anakart üzerinde sürücüler var olarak görünüyor desteği de var olarak görünüyor tek merak ettiğim performans olarak kazancım olur mu kısmındaydı onu da cevap almış oldum teşekkürler.

Sürücü linki:

kuramaz ve kursa da sürücü bulamayacağı konusunda emin misin?
1700666249111.png
1700666443281.png
1700666284428.png

Sürücülerde çıkarması başka şey de çıkaracak mutlaka bir sıkıntı çıkacak çok eski bir işletim sistemi
eski diye garanti sıkıntı çıkaracak diye birşey yok mesela bende 0 sıkıntı var, sistemimde Win7'yi aylardır main olarak kullanıyorum ve yaptığım benchmarklara göre de Win10/11'e performans olarak fark atıyor (DX12 oyunlarında hariç).

Son düzenleme:
Eski diye garanti sıkıntı çıkaracak diye bir şey yok mesela bende 0 sıkıntı var, sistemimde Windows 7'yi aylardır main olarak kullanıyorum ve yaptığım benchmarklara göre de Win10/11'e performans olarak fark atıyor (DX12 oyunlarında hariç).

2020'den beri çıkan oyunlar zaten Windows 7 desteklemiyor diye biliyorum Steam dahil birçok program desteğini yakında kesecek sadece günlük hayatta kullanıp pek fazla oyun işlerine girmiyorsan hala ideal bir işletim sistemi Windows 7 ama yeni çıkan oyunları oynamak istiyorsan kullanma.

@draftleet çok mantıksız. Windows 11 veya 10* kullanın en düşük. Donanımınızdan tam performans almıyorsunuz. Yeni çıkan oyunlar da 10 veya 11 istiyor ayrıca.
Windows 7 de tarayıcı desteği de kalmadı bu arada.

Son düzenleme:
@draftleet çok mantıksız. Windows 11 veya 10* kullanın en düşük. Donanımınızdan tam performans almıyorsunuz. Yeni çıkan oyunlar da 10 veya 11 istiyor ayrıca.
Windows 7 de tarayıcı desteği de kalmadı bu arada.
Sanki win7 daha az kaynak kullanımı istiyor bu yüzden daha performanslı olabileceğini düşünmüştüm oynadığım oyunlarda sadece lol cs2 fm2024 ve farming simulator.

Yeni konular

Geri
Yukarı