Çözüldü Ryzen 5700X sistemde Windows 7 kullanılır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

draftleet

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba, elimdeki sistem güncel bir sistem Windows 10-11 hepsini denedim ama yine de 7'nin verdiği verdiği zevki ve performansı hiçbirinde bulamadım biliyorum güvenlik güncellemesi yok ama ben bu sistemde 7'ye geçmek istiyorum güvenlik güncellemesi dışında bir sorun olur mu sizce?

Sistem Özellikleri:

• CPU: Ryzen7 5700X
  • GPU: MSI RTX 2080 Gaming X Trio
  • RAM: Kingston 4x8GB 3200MHz RGB CL16
  • Anakart:MSI X470 Gaming Plus Max
  • Depolama: Samsung 960EVO Plus 256 GB M.2 SSD & Adata SX8200 256 GB M.2 SSD & 2X Crucial BX500 480GB & 2X Kioxia 1TB Exceria G2 M.2 SSD

Çözüm
Kuramazsın. Kursan da sürücü bulamazsın. Zevk konusu OK ama performans konusunda 10 ve 11 çok daha ileride.
@draftleet hocam kusra bakmayın ama o RAM'i kullanmayacaksa o orada niye duruyor. 8 GB ve üstünde RAM'iniz var zaten. Oynadığınız oyunlar en düşük Windows 10 istiyor ayrıca.
İksinden birini kurun bakın keyfinize.
Not Pro sürüm kurarsanız daha iyi olur. Home sürümüne göre daha fazla kaynak kullansa da daha stabil. Driver yüklerken Driver Booster tarzı program kullanmayın sistemi bozabiliyor bizzat tecrübe ettim. Windows Update kullanın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Not: Artık ISO dosyaları 4 GB'dan büyük olduğundan Rufus da dosya sistemi NTFS olarak yazdırılmalı.

Önemli: Anakatınızın chipset sürücüsü.
Ben rufusta otomatik olarak seçilenleri değiştirmeden başlatıyorum direkt imaj oluşturmayı.

@draftleet ISO doyasını kontrol edin eğer Windows 11 kuracaksanız Rufus'ta hiçbiri işaretli olmayacak TPM Secure Boot bypass olayı için. Çünkü sisteminiz yeni. Dosya sstemi NTFS olacak 16 GB ve üstü USB için bence daha iyi bir dosya sistemi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Windows 11 Download Windows 11
Windows 10 Windows 10'u İndirin

Son düzenleme:
@draftleet işletim sistemi dosyalarını Microsoft'tan edinin
Windows 7 Windows 7 RTM Turkish All Versions 32-64 bit : Microsoft : Free Download, Borrow, and Streaming : Internet Archive
Windows 8.1 Windows 8.1 Disk Görüntüsünü (ISO Dosyası) İndir
Winmdows 10 Windows 10'u İndirin
Windows 11 Download Windows 11
Not: Windows 7 UEFI desteklemediğinden MBR kurulum yapılmalı.
Windows 7 için İnternet Archive linki bıraktım Çünkü destek kesildiğinden microsoftun sitesinde yok
Not : link güvenlidir.
Ayrıca zaten oynayacağınız oyunlar Windows 10 istiyor en düşük
Not Eğer Windows 10 kuracaksanız pro sürüm kurun daha stabil ve video işleri için daha uygun olduğunu düşünüyorum.

Son düzenleme:
@draftleet evet bende gördüm ama ne kadar iyi çalışıyorr emin olamıyorum Windows 7'yi zamanında çok severek kullandığımı da belirtmek isterim. Siz yine de dosayalarınızı kontrol edin zamanında hatalı dosya yüzünden sistemime format atamamıştım Windows 10 için 22H2 son çıkan Windows sürümü.
İşletim sistemi testi yapan bir kanal buldum takip ediyorum bayağıdır.

Son düzenleme:
@draftleet tabii ki deneyebilirsiniz Windows 8.1 denemiş biri olarak harika bir işletim sistemi olduğunu söyleyebilirim çok hızlı. Windows 7'den daha hızlı olmasına çok şaşırmıştım. Desteği bitmese devam edecektim.
Denemiz için bütün işletim sistemlerinin bağlantılarını bıraktım. Hepsinin Pro (Home) sürümlerini denerseniz bizler için daha faydalı olur. Ayrıca Pro sürümler daha stabil gelmişti bana.

Son düzenleme:
O zaman pazar günü bütün testleri yapıp makaleyi en kısa zamanda bırakıyorum buraya yine yardım lazım olursa diye dc bırakır mısınız hocam buraya sizi ekleyeyim.

Geri
Yukarı