Ryzen 5800X için 4000 TL Wi-Fi 6 X570 anakart tavsiyesi

darkkaos91

Kilopat
Wi-Fi 6 ve X570 anakart önerileriniz neler olur Ryzen 5800X için? Özellikle Online çevrimiçi ve yüksek FPS oyun performansı için.

Bütçe: 4500 TL'ye kadar.

X570 alacağına B550 STRIX veya MSI üst model anakart tercih edersen daha iyi. B550 ve X570 arasında teknoloji farkı yok hatta X570'lerde çipset ısınması çok.

X570 alacağına B550 STRIX veya MSI üst model anakart tercih edersen daha iyi. B550 ve X570 arasında teknoloji farkı yok hatta X570'lerde çipset ısınması çok.

O ısınmada sorun yok. X570 port olarak çok daha önde. Üstelik tüm M.2 slotları PCI-E 4.0 B550'de hepsi öyle değil.

Hayır en iyi B550 bile tek PCI-e 4.0 slotuna sahip. Diğerleri PCI-e 3.0. o dediğim portlarda B550'lerde RGB-ARGB kıtlığı var. Kablolamada çok sorun yapıyor.

İsteğin çok uçuk sınırlarda 2. PCI-e 4.0 portunu napıcaksın mesela gereksiz teknoloji teknoloji değildir bu zamanda tek ekran kartını alamıyorken SLI da bitmişken hele. RGB kablo benim B450 de bile gereksiz çok üstelik kullanmıyorum bile.

İsteğin çok uçuk sınırlarda 2. PCI-e 4.0 portunu napıcaksın mesela gereksiz teknoloji teknoloji değildir bu zamanda tek ekran kartını alamıyorken SLI da bitmişken hele. RGB kablo benim B450 de bile gereksiz çok üstelik kullanıyorum bile.

Ama o sensin. Herkesin ihtiyacı, kullanım amacı farklı. Kendin üzerinden kıyaslayamazsın ki buradan bilgisayarla sadece oyun oynadığın ve gündelik işler yaptığın belli oluyor. Mesela ben edit alıyorum. PCI-e 4.0 SSD şart. Hem de birkaç tane. Ben RGB düşkünüyüm. Kablolamaya estetiğe dikkat ederim. O yüzden bende X570 tercih ettim.

Ama o sensin. Herkesin ihtiyacı, kullanım amacı farklı. Kendin üzerinden kıyaslayamazsın ki buradan bilgisayarla sadece oyun oynadığın ve gündelik işler yaptığın belli oluyor. Mesela ben edit alıyorum. PCI-e 4.0 SSD şart. Hem de birkaç tane. Ben RGB düşkünüyüm. Kablolamaya estetiğe dikkat ederim. O yüzden bende X570 tercih ettim.
Özellikle Online çevrimiçi ve yüksek FPS oyun performansı için.
Bütçen çok arada. Artarsa bunu al:

Yeni konular

Geri
Yukarı