Ryzen 5800x3D işlemci nasıl maksimum frekansa çıkarılır?

Windows güç ayarlarından yüksek performansa almayı denediniz mi eğer o da işe yaramıyorsa çözüm BIOS dadır bilen biri yazar konuya.

Ya masaüstünde 3.4 Ghz'de çalışacak elbette, boşta sonuçta attığın fotoğrafta. Oyun içi MSI Afterburner görüntüsü atabilir misin?

Ya masaüstünde 3.4 Ghz'de çalışacak elbette, boşta sonuçta attığın fotoğrafta. Oyun içi MSI Afterburner görüntüsü atabilir misin?
Oyun içi de stres testinde de 3.4Ghz.

BIOS ayarlarını hiç kurcaladınız mı daha önce ?
AIO ve Water Pump+'da bişey gözükmüyor CPU Fan'ı fulledim Forza 5'te 53 derece. Prime95'e soktuğum gibi 90'ı görüyor.

BIOS sıfırlamayı sorunsuz yaptığınıza emin misiniz? Tekrar sıfırlamayı denemenizi tavsiye ederim. Ondan sonra bir de oyun içi değerlerinizi tüm çekirdekleri gösterecek şekilde bir test edip paylaşır mısın?

BIOS sıfırlamayı sorunsuz yaptığınıza emin misiniz? Tekrar sıfırlamayı denemenizi tavsiye ederim. Ondan sonra bir de oyun içi değerlerinizi tüm çekirdekleri gösterecek şekilde bir test edip paylaşır mısın?
BIOS'u güncelledim.

1671035723757.png

1671035761868.png

Bazen böyle artıyor.

Anormal bir durum görünmüyor, 75 gibi sıcaklıklar normal bu işlemci için, benim de benzer değerler. Ayrıca 4.4MHz çalışıyor sorun yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı