Ryzen 5900 boştayken 80 dereceleri görüyor

tRpSanctuary

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Ryzen 5900X ve PF360 sıvı soğutma kullanıyorum. Sıcaklık sorunu yaşıyorum. Boştayken 80'leri görüyor işlemci. Soğutmanın pompasını çıkardığımda pump devri kayboluyor takınca geliyor. Pump çalışıyor titriyor ve su sesi geliyor. İşlemci 80'lere gelmesine rağmen radyatör fanları sıcak hava üflemiyor. Sorun ne anlamadım. Yeni macun sürdüm denedim olmadı. Radyatör fanlarının hepsini çoklayıcı ile toplayıp CPU fan girişine, pompayı ise pump kısmına taktım.

Merhaba. Ryzen 5900X ve PF360 sıvı soğutma kullanıyorum. Sıcaklık sorunu yaşıyorum. Boştayken 80'leri görüyor işlemci. Soğutmanın pompasını çıkardığımda pump devri kayboluyor takınca geliyor. Pump çalışıyor titriyor ve su sesi geliyor. İşlemci 80'lere gelmesine rağmen radyatör fanları sıcak hava üflemiyor. Sorun ne anlamadım. Yeni macun sürdüm denedim olmadı. Radyatör fanlarının hepsini çoklayıcı ile toplayıp CPU fan girişine, pompayı ise pump kısmına taktım.

Eğer montajda sorun yoksa yüksek ihtimal ürün bozuktur.

Eğer montajda sorun yoksa yüksek ihtimal ürün bozuktur.
Ürünü 10 ay kullandım zaten. Bu yeni olmaya başladı.

Sıvı soğutmanın hava yapma ihtimali var mı? Radyatörün sadece ufak bir kısmı sıcaklaşıyor diğer taraflar buz gibi. Sıvı soğutmanın borularından birisi sıcak diğeri soğuk. Havasını alma imkanım var mı? @Recep Baltaş yardıımm

Son düzenleme:

Sıvı soğutmanın hava yapma ihtimali var mı? Radyatörün sadece ufak bir kısmı sıcaklaşıyor diğer taraflar buz gibi. Sıvı soğutmanın borularından birisi sıcak diğeri soğuk. Havasını alma imkanım var mı? @Recep Baltaş yardıımm.

Hava derken neyi diyorsunuz? Borunun birinde soğuk diğerinde sıcak su var.

Sıvı soğutmanın hava yapma ihtimali var mı? Radyatörün sadece ufak bir kısmı sıcaklaşıyor diğer taraflar buz gibi. Sıvı soğutmanın borularından birisi sıcak diğeri soğuk. Havasını alma imkanım var mı? @Recep Baltaş yardıımm.

Macunu yenileyin.

Bilgisi olan olmayan herkes yazıyor ben anlamıyorum arkadaş. Şu tarz ince sorunlarda gerçekten bilginiz yoksa niye yazıyorsunuz ki?
Dostum bilgisi olanlar da yazıyor adam montajda sıkıntı yoksa ürün hatalı olabilir diyor 10 ay kullandım diyorsun, 10 aya kadar bozulmazsa ömür boyu bozulmama garantisi gibi bir durum var da biz mi bilmiyoruz? Önerilmesi gereken şeyleri önerdik zaten baştan montaj yap dedik. Denemeden nasıl bilebilirsin sorunu?

Geri
Yukarı